W ramach realizacji projektu SZKOŁA HUMANITARNA 14 kwietnia 2021 roku uczniowie klas 2e, 2 csp i 2dsp uczestniczyli w „Spotkaniu bez stereotypów”. Nasz gość, Sylwester Wojdyła, opowiedział o swoich doświadczeniach z podróży po krajach Globalnego Południa. Podróżnik, który odwiedził 111 państw świata, szczególnym sentymentem darzy Afrykę. Licealiści poznali Jego relacje ze spotkań z mieszkańcami kontynentu a także misjonarzami oraz wolontariuszami, którzy tam pracują. Mogli obejrzeć zdjęcia i krótkie filmy z podróży, np. z Zambii, w której polskie siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi prowadzą największy w kraju dom dziecka. Otrzymali też wiele praktycznych wskazówek dotyczących organizacji zagranicznego wyjazdu. Spotkanie pozwoliło spojrzeć na świat z perspektywy podróżnika.