Dzisiaj, w przedostatnim dniu Tygodnia Unii Europejskiej mogliśmy dowiedzieć się wielu praktycznych informacji na temat programu, który być może będzie kiedyś dotyczył dużej części szkolnej społeczności.

Program "Erasmus+" -bo o nim mowa- to unijny program wspierający kształcenie i szkolenie młodzieży w Europie, poprzez finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim przez okres do jednego roku oraz pomoc we współpracy europejskich uczelni wyższych ze wszystkich krajów członkowskich UE.

Dzięki Punktowi Informacji Europejskiej Europe Direct Opole, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość porozmawiać ze studentką biorącą udział w zeszłorocznej wymianie studenckiej w Portugalii. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zainspirowało wielu przyszłych studentów ciekawych nauki poza granicami naszego kraju.