strefa ucznia  strefa rodzica 

potyczki ze statystyka

Potyczki ze statystyką to miedzygimnazjalny konkurs matematyczny, który odbywa się rok rocznie począwszy od 2000roku, przez 10lat w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Opolu, a obecnie w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Opolu. Konkurs ten ma na celu uzmysłowienie uczniom, że matematyka może być łatwa i przyjemna, oraz że ma zastosowanie w każdej dziedzinie naszego życia.

Do każdej edycji konkursu uczestnicy przygotowują pracę badawczą i plakat poświęcone za każdym razem innej tematyce, bliskiej każdemu gimnazjaliście i którą podajemy na stronie głównej potyczek.

Konkurs nie jest kolejnym typowym konkursem, na który uczniowie przyjeżdżają i rozwiązują zadania, no a później komisja sprawdza te zadania, ogłasza wyniki a najlepsi otrzymują nagrody.

Aby brać udział w naszym konkursie trzeba najpierw wykonać w swojej szkole badania statystyczne na określony temat, zebrać wszystkie dane i wykonać pracę według podanych zaleceń w regulaminie konkursu. Tak wykonaną pracę należy przywieźć w podanym terminie do naszej szkoły. Za pracę tą uczestnicy konkursu otrzymują już pierwsze punkty, które liczą się w końcowej klasyfikacji. Plakaty,które szkoły przywożą na konkurs, od 2004 roku są oceniane i nagradzane osobno. Stanowią one niezmiennie od lat dekorację konkursu. Finał konkursu odbywa się w naszej szkole. Uczniowie w różnej formie rozwiązują ciekawe zadania ze statystyki, niektóre z nich powiązane są z tematyką konkursu. Końcówka konkursu – to odgadnięcie hasła, któremu towarzyszy duża seria pytań z różnych dziedzin nauki. Wszystkie zadania są na bieżąco sprawdzane a otrzymane punkty przez drużyny są od razu wpisywane do tabeli wyników.

Strona internetowa konkursu TUTAJ.

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony