co po gimn

UWAGA UCZNIOWIE KLAS TRZECICH!
INFORMATOR O REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na terenie opolszczyzny będzie się odbywać za pośrednictwem strony internetowej mieszczącej się pod tym adresem:
(Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się wiosną 2017 r.)

Oferta szkół ponadgimnazjalnych zostanie udostępniona
pod podanym powyżej adresem wiosną 2017 r.

Liceum Ogólnokształcące Nr 8
powstające przy PG5 w Opolu
w roku szkolnym 2017/18
projektuje następujące klasy:

1. medyczna z elementami ratownictwa i dietetyki

2. informatyczno - matematyczna

3. humanistyczno - prawna

Podstawa prawna rekrutacji w roku szkolnym 2017/2018:

Zarządzenie Nr 11 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 12 kwietnia 2017 r.

w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2017/2018 do: publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, klas I publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy I trzyletniej branżowej szkoły I stopnia oraz na semestr pierwszy klas I publicznych szkół policealnych na rok szkolny 2017/2018 w województwie opolskim.

Plik rozporządzenia >>>

***

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole, na rok szkolny 2016/2017, znajduje się na stronie internetowej:  http://oswiata.opole.pl/rekrutacja (zakładka Rekrutacja).