osiagniecia pg5

 
 
 
Rok szkolny 2016/2017

19 VI
Nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych !!! 14 czerwca 2017 r w Urzędzie Miasta Opole odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznej rywalizacji sportowej szkół. Nasze Gimnazjum zdobyło II miejsce, a nagrodą jest bon o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego dla uczniów. Wszystkim sportowcom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i prosimy o więcej.

16 VI
Nasza szkoła otrzymała certyfikat “Bezpieczna Szkoła” zrąk opolskiego kuratora oświaty.

6 VI
Wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Serdecznie gratulujemy zespołowi uczniowskiemu z PG5, który został wyróżniony za udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Wyróżnieni zostali: Waldemar Barcikowski, Michał Wach, Mikołaj Jaszcza, Remigiusz Stypka, Marta Kolanko, Przemysław Wójcicki, Aleksander Kwiatkiewicz, Piotr Sielchanowicz. Serdecznie gratulujemy!

6 VI
Tobiasz Świerc kl. 2b został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zwierzaki”.

30 V
Karolina Gronowska zajęła II miejsce w 15 Edycji Konkursu Literackiego Legenda o Opolu.

30 V
Adrianna Najdek i Joanna Mika zajęły I miejsce na XII Festiwalu Piosenki Polskiej
„Mikrofon i Ty”.

30 V
Kacper Jankowiak zajął II miejsce w XXIII eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”.

30 V
Łukasz Barański kl. 2d zajął II miejsce w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.

24 V
Na stadionie miejskim w Opolu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Opola szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce. Sukcesy naszej reprezentacji:Ola Gudek - II m - bieg na 100m, II m bieg na 300mAgata Brzozowska - III m - skok w dal, IV m - bieg na 100mPaulina Hryniewicz- III m - bieg na 300msztafeta 4x 100m dziewcząt w składzie :Ola Gudek, Marta Angel, Paulina Hryniewicz, Agata Brzozowska - II mŁukasz Barański - II m - 110 m ppłAleks Stokłosa - I m - 1000 mDaniel Lubicki - III m - skok w dal.Kolejny etap - wojewódzki 7 czerwca 2017, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

26 IV
Agata Drozd z 3a i Beata Bunio z 2a zajęły II miejsce w konkursie zorganizowanym przez władze miasta z okazji jubileuszu 800- lecia lokacji Opola.

7 IV
Łukasz Barański II miejsce w V Halowym Festiwalu Sportu w Opolu.

11 IV
Nasza uczennica z klasy Id - Marta Angel zdobyła wczoraj I nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Zdobienia Jaj Wielkanocnych PISANKA 2017, zorganizowanym jak co roku przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

11 IV
W Mistrzostwach Miasta Opola Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Indywidualnym, które odbyły się 07.04.2017 na basenie PG nr 1 w Opolu pływacy z naszego gimnazjum zdobyli 7 medali – pięć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. W sumie można było zdobyć 8 złotych medali a nasi uczniowie, tych z najcenniejszego kruszcu zdobyli aż pięć!!! To najlepszy rezultat ze wszystkich szkół gimnazjalnych startujących w tych zawodach!!! W konkurencjach indywidualnych na najwyższym stopniu podium stanęli:
1 miejsce - Matylda Roman na 50 metrów stylem grzbietowym,
1 miejsce - Matylda Roman na 50 metrów stylem dowolnym,
1 miejsce - Marco Czaja na 50 metrów stylem klasycznym,
1 miejsce - Jacek Kościelak na 50 metrów stylem grzbietowym,
1 miejsce – Jacek Kościelak na 50 metrów stylem motylkowym,
srebrny medal zdobyła Monika Kaczmarczyk na 50 metrów stylem klasycznym, a brązowy Izabela Niedobitek na 50 metrów stylem motylkowym. Wszystkim naszym startującym w zawodach pływakom gratulujemy udanego startu!!! Królową Pływania została Matylda Roman a Królem Jacek Kościelak!!!

10 IV
W 5 Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbył się finał kolejnej edycji Konkursu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z języka angielskiego. W poprzednich edycjach konkursu uczniowie naszej szkoły wielokrotnie plasowali się w ścisłej czołówce i tak stało się również w tym roku. Agata Drozd (3a) i Adela Diłaj (2a) zajęły ex equo drugie miejsce, a wśród najlepszych znalazł się także Daniel Michalski (3d), zajmując miejsce piąte.
Warto dodać, że do finału konkursu zakwalifikowało się aż 19 uczniów PG5, dzięki czemu byliśmy najliczniej reprezentowaną szkołą. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3 IV
Wyróżnienie w Konkursie Angielsko – Niemieckim dla gimnazjalistów Opolszczyzny „ Poliglota”w LO II w Opolu zdobyła Wiktoria Baranowska.
Wyróżnienie w konkursie literackim „Bożonarodzeniowe Gody” w PG 4 zdobyła Anna Smoczyńska.


2 IV
Zakończyły się finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów tych konkursów. Przypominamy, że laureatom przysługują bardzo konkretne uprawnienia: ocena celująca z przedmiotu, zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu z najwyższym wynikiem oraz pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły średniej bez względu na wynik egzaminu gimnazjalnego.
A oto nasi laureaci i finaliści:
Konkurs języka angielskiego – Agata Drozd
Konkurs fizyczny – Mikołaj Jaszcza i Jakub Sahs (tytuł laureata zdobyło tylko 5 uczniów)
Konkurs chemiczny – Michał Wach (jedyny laureat z Opola)
Konkurs biologiczny – Krzysztof Świątek
Konkurs geograficzny – Michał Bednarz i Michał Wach
Konkurs polonistyczny – Aleksandra Koc (finalistja)


1 IV
W Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie I miejsce zajęła Jagoda Rząsa z IIIa.


24.03.2017r.
Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce, w którym wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych aż czterech uczniów naszej szkoły: Adam Wianecki z kl. IIIa, Michał Bednarz z kl. IIId, Agata Drozd z kl. IIIa i Karolina Woźnicka z kl. IIIb. Ostatecznie zajęli oni odpowiednio: II, IV, V i VI miejsca. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski.
Możemy się też pochwalić I miejscem w równolegle przeprowadzonym konkursie na najaktywniejszą szkołę, czyli z największą liczbą uczestników etapu szkolnego.

18 III
W XIV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo Andrzej Radzik zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej.


20 III
Wiadomym było, że w konkurencji 200 m stylem grzbietowym miała szanse medalowe, bo zeszłoroczne Letnie Mistrzostwa Polski zakończyła na 4 miejscu. I tak też się stało. Eliminacje do tej konkurencji zakończyła na 3 miejscu, natomiast w biegu finałowym wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski. Wynik 1 konkurencji w 1 dniu zawodów dodał jej skrzydeł i na fali dobrego rezultatu startując w rozstawionej serii biegu na 400 m stylu dowolnego dopiero z 11 pozycji, po eliminacjach zakończyła z 1 czasem. Natomiast po zaciętej rywalizacji w finale, po ostatnim nawrocie, dała się wyprzedzić tylko jednej zawodniczce. Tym samym kolejne Wicemistrzostwo Polski stało się jej udziałem. Czas ze zgłoszenia do zawodów w tej konkurencji – 4:33.15 poprawiła o ponad 9 sek. do wyniku 4:24.11, za co uzyskała 700 pkt. To właśnie ten rezultat punktowy dał jej 5 lokatę w klasyfikacji ogólnej mistrzostw „Najlepsze wyniki wg punktów” ze wszystkich konkurencji.


2 III
W XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportów Zimowych Paulina Hryniewicz zajęła I miejsce w łyżwiarstwie figurowym.


15 XII
Zajęliśmy III miejsce w konkursie małych form teatralno – filmowych „ Nasz Mały Świat”.


8 XII
Uczeń klasy 1a Andrzej Radzik, zawodnik klubu UKS Okay Opole, odnosi liczne sukcesy w zawodach judo. W swojej dotychczasowej zawodniczej karierze zdobył już 35 medali (15 złotych, 12 srebrnych, 8 brązowych). Obecnie zajmuje 2. miejsce w rankingu krajowym Polskiego Związku Judo w swojej kategorii wagowej. Wszystkie tegoroczne starty w 2016 Andrzej zakończył miejscem na podium. W październiku bieżącego roku po raz pierwszy startował w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, zajmując III miejsce w kategorii MU 15 w wadze +81 kg. Inne tegoroczne sukcesy Andrzeja to m.in. I miejsce w Finałowym Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w Judo w Krakowie, III miejsce w VIII Memoriale im. Jigoro Kano w Judo w Poznaniu, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Judo, I miejsce w Turnieju Przyszłych Olimpijczyków.


4 XI
W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery został zorganizowany konkurs pn. ,,Wyspa szczęścia’’ w którym Alicja Marynowicz (kl. 2d) zajęła pierwsze miejsce.

 
 
Rok szkolny 2015/2016

24 V
Uczeń naszego gimnazjum - Jakub Maślak zdobył pierwsze miejsce w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim w kategorii chłopców. Gratulujemy umiejętności i czekamy na kolejną zimę oraz zawody!

24 V
Ostatniej zimy nasza uczennica - Paulina Hryniewicz zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowym Memoriale Marii Olszewskiej-Lelonkiewicz w Łodzi, drugie miejsce na Ogólnopolskich Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym oraz czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski. Wszystkie miejsca na podium Paulina osiągnęła w kategorii solistek klasy Novice II. Szczerze gratulujemy oraz podziwiamy talent i pasję do sportu!

20 V
W VII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym “Pitagorejczyk 2016” nasz drużyna – Sandra Kałuża i Bartosz Walewski zajęła I miejsce, a indywidualnie Sandra zdobyła II miejsce w tym konkursie.

19 V
Pływacy z naszego gimnazjum zdobyli kolejne medale. W Mistrzostwach Województwa Opolskiego Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu, które odbyły się w dniu 17.05.2016 w Kędzierzynie – Koźlu, sztafeta chłopców zdobyła brązowy medal ustępując miejsca na podium tylko szkołom sportowym o profilu pływackim. To wspaniały sukces drużynowy, na który czekaliśmy wiele lat…(w zeszłym roku nasi chłopcy byli na czwartym miejscu).
Do brązowego medalu zdobytego w drużynie, Mateusz Roman dołożył złoty, zwyciężając na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym a Wojciech Wieczorek brązowy. Medale zdobyła również Matylda Roman, srebrny na 50 metrów stylem grzbietowym i brązowy na 50 metrów stylem klasycznym. PG5 reprezentowała również sztafeta dziewcząt, która dzielnie rywalizowała na dystansie 8x50 metrów stylem dowolnym. W zawodach brali udział: Paulina Sańczuk, Piotr Skrzynkowski, Julia Matczak, Andrzej Woliński, Gabriela Skrzynkowska, Damian Kukla, Anna Mazur, Aleks Szukalski, Wiktoria Olak, Bartosz Budyłowski, Monika Kaczmarczyk, Maciej Sproski, Maja Szumilas, Wojciech Wieczorek, Zuzanna Wójcik, Mateusz Roman, Matylda Roman. Gratulacje!!!! Życzymy dalszych sukcesów i do widzenia na kolejnych zawodach z pływania.

18 V
W dniu 04.03.2016r uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Szachach Drużynowych Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez SZS w Opolu. Po zaciętych zmaganiach musieli uznać wyższość tylko drużyny PG nr 10 w Opolu. Natomiast drugi stopień podium należał już do nich i drużyna PG nr 5 w Opolu wywalczyła srebrne medale!!! Ogromne Gratulacje dla naszych szachistów którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Skład drużyny: Kacper Racławicki, Robert Świerc, Jan Borychowski, Krzysztof Świątek, Agnieszka Kwiatkowska. GRATULUJEMY!!!

28 IV
W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Zamku Moszna nasi uczniowie Jagoda Wlazło (kl. 1d) i Michał Biskup (kl. 3c) wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła Marzenń- Sources of Dreams" 2016 i zdobyli miano finalisty. Gimnazjaliści z PG 5 w Opolu zostali wyłonieni spośród dwóch tysięcy uczestników z całej Polski, którzy w I etapie konkursu wykazywali się wiedzą z zakresu znajomości utworów J. Flanagana, J.R.R. Tolkiena i J. K. Rowling. Jagodzie i Michałowi gratulujemy sukcesu i pasji oraz zaangażowania w poznawanie literackich zakamarków świata fantasy!

8 IV
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej „Kruszonki Opolskie 2016” zajęła Karolina Kośny.

1 IV
23 marca 2016r. w auli PLO nr 5 w Opolu odbył się finał Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół PLO nr 5. Do finału zakwalifikowało się 14 naszych gimnazjalistów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali 40 punktów i więcej na 60 możliwych. Po części pisemnej jury składające się z nauczycieli j.angielskiego z poszczególnych szkół wyłoniło 6 najlepszych uczniów, którzy odpowiadali ustnie na pytania jury. W ścisłym finale znalazły się aż 2 przedstawicielki naszej szkoły:
Agata Drozd z klasy 2a, która zajęła  III miejsce.
Najlepszą z najlepszych okazała się Julia Rossa z klasy 3a, która zajęła I miejsce

1 IV
W Mistrzostwach Miasta Opola, które odbyły się 23.03.2016 pływacy z naszego gimnazjum zdobyli 10 medali – cztery złote, cztery srebrne i dwa brązowe. To najwięcej z wszystkich szkół gimnazjalnych!!!! W konkurencjach indywidualnych na najwyższym stopniu podium stanęli: Matylda Roman na 50 metrów stylem grzbietowym i klasycznym, Mateusz Roman na 50 metrów stylem grzbietowym oraz dowolnym. Jacek Kościelak zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy medal na 50 metrów stylem motylkowym. Wojtek Wieczorek zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym. Srebrne medale w wyścigach sztafetowych wywalczyła drużyna chłopców oraz dziewcząt. Gratulujemy medali naszym pływakom!!!
Reprezentacja dziewcząt popłynęła w składzie: Wiktoria Baranowska, Anna Mazur, Kaczmarek Monika, Wójcik Zuzanna, Staniszewska Martyna, Roman Matylda, Skrzynkowska Gabriela, Szumilas Maja. Reprezentacja chłopców popłynęła w składzie: Robert Świerc, Bartosz Budyłowski, Aleks Szukalski, Maciej Sproski, Wojciech Wieczorek, Jacek Kościelak, Kukla Damian, Roman Mateusz. Niewiele do medali zabrakło Martynie Staniszewskiej i Zuzannie Wójcik, które były czwarte w swoich konkurencjach indywidulnych. Brawo i życzymy medali.

1 IV
W ll LO w Opolu odbyła się trzecia edycja Konkursu Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych pod patronatem Prezydenta Miasta Opola. Nasza Drużyna Ratownicza pod kierownictwem Bartka Budyłowskiego 3b w składzie : Julia Duda 1e, Maja Szumilas 3b, Patryk Znamirowski 1 miejsce!!!

22 III
10 marca w Warszawie już po raz 9 odbyła się uroczysta gala konkursu organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Rozwój ma wiele twarzy” i nawiązywała do Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju 2015. Zadaniem uczniów było nakręceni krótkiego filmu i przeprowadzenie kampanii z jego wykorzystaniem.
W gali wzięło udział 11 nagrodzonych zespołów uczniowskich z całej Polski. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie z klasy 1a ( Marta Skibińska, Zuzanna Wójcik i Piotr Jarosz), którzy zajęli 4 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

18 III
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Słowo” zajęła nasza uczennica Paulina Łaska.
KOSZYKARZE Z PG NR 5 W OPOLU ZOSTALI WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTA OPOLSKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW!!!
W dniu 25.02.2016 (czwartek) w PG nr 1 w Prudniku odbyły się zawody Finału Wojewódzkiego Koszykówki Chłopców – Szkół Gimnazjalnych. Nasi chłopcy zostali WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.
W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Aleksander Juzwa kl. 3a – kapitan drużyny, Mateusz Brzoza kl. 3a, Jan Kowalczyk kl. 3a – NAJLEPSZY ZAWODNIK NASZEJ DRUŻYNY, Kacper Racławicki kl. 3a, Szymon Rajtor kl. 3a, Kacper Radoń kl. 3a, Kacper Gdalewski kl. 3d, Filip Kozłowski kl. 3f, Wojciech Grzeszczuk kl. 2f, Adam Moskal kl. 1c. Opiekun: Sławomir Szpala. GRATULUJEMY!!!

18 II
MISTRZAMI OPOLA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 ZOSTALI UCZNIOWIE Z PG NR 5 W OPOLU
W dniu 27.01.2016 (środa) w PG nr 1 w Opolu odbyły się zawody Finału Miejskiego Koszykówki Chłopców – Szkół Gimnazjalnych. i zostali drugi rok z rzędu MISTRZAMI OPOLA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.
W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Aleksander Juzwa kl. 3a – kapitan drużyny – został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, Mateusz Brzoza kl. 3a, Jan Kowalczyk kl. 3a, Kacper Racławicki kl. 3a, Szymon Rajtor kl. 3a, Kacper Gdalewski kl. 3d, Filip Kozłowski kl. 3f, Wojciech Grzeszczuk kl. 2f, Adam Moskal kl. 1c. Opiekun: Sławomir Szpala. GRATULUJEMY!!!

18 II
W dniu 29.01.2016r uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Mistrzostwach Miasta Opola w Szachach Drużynowych Szkół Gimnazjalnych organizowanych przez MOS. Natomiast drugi stopień podium należał już do nich i drużyna PG nr 5 w Opolu wywalczyła srebrne medale!!! Ogromne gratulacje dla naszych szachistów, którzy tworzą tak zgrany zespół. Skład drużyny: Kacper Racławicki, Robert Świerc, Krzysztof Świątek, Agnieszka Kwiatkowska.

18 II
Z okazji Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”, organizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Grupy Zagranica.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie dwuminutowego spotu kampanii społecznej, który w prosty sposób będzie ukazywał ideę współpracy rozwojowej i zachęcał odbiorców do zaangażowania się w inicjatywy na rzecz rozwoju. W dniu 4 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie członków jury II stopnia, podczas którego spośród 48 nadesłanych na konkurs prac wyłoniono 6 finalistów w kategorii GIMNAZJUM. Wśród finalistów znalazła się również drużyna z naszej szkoły w składzie :Marta Skibińska kl.1a, Zuzanna Wójcik kl.1a oraz Piotr Jarosz kl.1a
O tym, kto zdobędzie główną nagrodę uczestnicy dowiedzą się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród 10 marca 2016 roku w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Finalistom serdecznie gratulujemy !

29 I
Gabrysia Skrzynkowska uczennica naszego Gimnazjum otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „ Bleu, Blanc, Rouge” w kategorii Gimnazjum.

7 I
Film pt. ,,Kartka’’ nakręcony przez uczniów z naszego gimnazjum (Aleksandra Krupok, Julia Sobieszczyk, Julia Cebo, Anna Mazur, Gabriela Tokarczyk, Zuzanna Wojtarowicz, Sara Piętka) zajął pierwsze miejsce w konkursie małych form teatralno – filmowych zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu i Urząd Miasta Opola, Starostwo Powiatowe w Opolu, Fundację Pro – Lege, TV Brawo i firmę LUZ. Finał konkursu odbył się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

8 I
Uczennica naszego gimnazjum Wiktoria Tkaczuk jest zawodniczką sekcji SHORT TRACK. Trenuje od 2013r. 6 dni w tygodniu jeden lub dwa treningi dziennie po 2,5- 3 h. „To ciężka praca, a zarazem przyjemność”- twierdzi Wiktoria. Ostatnio wzięła udział w zawodach w Sofii (Bułgaria) i zajęła III miejsce na dystansie 2000m. Jej największymi osiągnięciami to: IV miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów oraz II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie.
Danubia 3, Bulgarian Open 2015, Sofia, BUL, 20.11. - 22.11.2015

12 I
I miejsce Jana Borychowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Barwy Wolontariatu 2015 na szczeblu regionalnym

13 X
W październiku odbyły się pierwsze zawody sportowe w ramach Gimnazjady - Mistrzostwa Miasta Opola Szkół Gimnazjalnych. Największym sukcesem może pochwalić się uczeń klasy I Aleks Stokłosa, który nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej. Zarówno w zawodach miejskich jak i wojewódzkich uplasował się na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale.

4 X
Mistrzostwa Polski w judo - III miejsce dla Adama Bunkiewicza.

30 IX
III miejsce dla chłopców z PG5 w sztafetowych biegach przełajowych w mistrzostwach Opola.

 
Rok szkolny 2014/2015
 

24 VI 2015
Aleksandra Dudzińska i Marta Wietrzyk zdobyły wyróżnienia Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

24 VI 2015
Dział Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego był organizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego PŁAZY I GADY MOJEJ OKOLICY, którego laureatką została nasza uczennica. Ania Olszowska z kl. II c zajęła w konkursie I miejsce w kategorii wiekowej klas I-III szkół gimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy !!!

18 VI 2015
W X Konkursie „Mikrofon i Ty” w PG 1 w Opolu I miejsce wywalczył duet naszych uczniów – Katarzyna Knapik i  Piotr  Paluch.

3 VI 2015
W VII Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Młode Opole” Piotr Paluch w konkursie wokalnym w kategorii gimnazjów zajął II miejsce.

3 VI 2015
W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Kacper Gdalewski 2d w biegu przez płotki na 300 m zajął III miejsce, a Dominika Dylewicz III d w biegu przez płotki na 100 m zajęła I miejsce.

3 VI 2015
Kacper Redka (kl. 2f) otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. ,,Świadomy na co dzień’’. Organizatorem konkursu byli: Komenda Miejska Polcji w Opolu, Urząd Miasta Opola, Fundacja Pro – Lege. Na terenie PG nr 5  konkurs był promowany przez nauczycielkę plastyki  – p. Ewę Kisyńską – Dygdałowicz i pedagoga szkolnego – p. Jacka Lewandowskiego.

 30.05.2015
Podczas  Wielkiej  Gali Helen Doron  wręczono nagrody finalistom II Powiatowego Dyktanda z języka angielskiego. Oto nasza finałowa szóstka: Jan Marciak - kl. 1A, Julia Rossa - kl. 2A, Marcel Koterbicki - kl. 3A, Aleksandra Fikus - kl. 3A, Rafał Fikus - kl. 3A, Agnieszka Rybij - kl. 3D. Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

23.05.2015
 Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 brali udział w etapie okręgowym XXIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasza pięcioosobowa drużyna w składzie: Agata Brzozowska – kapitan, Wiktoria Szatkowska, Karolina Wiśniewska, Agnieszka Kołodziej i Patryk Znamirowski, zajęła  2 miejsce. To bardzo wysokie osiągnięcie naszych młodych” ratowników”,  zostali wicemistrzami województwa, a do wyjazdu na Mistrzostwa Polski zabrakło tylko 6 punktów. Gratulujemy sukcesów i liczymy na kolejne udane zmagania w przyszłym roku szkolnym.

22 V 2015
W VI edycji międzyszkolnego konkursu matematycznego „Pitagorejczyk 2015” w PG 8 w Opolu nasi reprezentanci Marta Wietrzyk i Mateusz Soppa zajęli III miejsce.

15 V 2015
Pływacy z naszego gimnazjum brali udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się 12.05.2015 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  w Opolu.  Mateusz Roman zdobył dwa złote medale na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem  dowolnym. Wojciech Wieczorek zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym, natomiast  Jacek Kościelak wywalczył brązowy medal  na 50 metrów stylem motylkowym. Sztafeta chłopców, która z przyczyn losowych  nie popłynęła w najmocniejszym składzie  zajęła „najgorsze” dla sportowców czwarte miejsce. W drużynie ścigali się: Maciej Wróbel, Andrzej Woliński,  Robert Świerc, Bartosz Budyłowski, Szukalski Aleks, Wojciech Wieczorek, Jacek Kościelak, Roman Mateusz.
Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowały się też dwie nasze uczennice: Anna Mazur i Monika Kaczmarczyk, które poprawiły swoje rekordy życiowe. Gratulujemy i liczymy
na kolejne sukcesy!!!

5 V 2015
W Mistrzostwach Miasta Opola, które odbyły się 28.04.2015 pływacy z naszego gimnazjum zdobyli aż 7 medali – cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy. W konkurencjach indywidualnych na najwyższym stopniu podium stanęli : Anna Mazur na 50 metrów stylem grzbietowym, Mateusz Roman na 50 metrów stylem grzbietowym oraz dowolnym, Wojciech Wieczorek na 50 metrów stylem klasycznym. Wojtek zdobył też srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym a Jacek Kościelak brązowy medal na 50 metrów stylem motylkowym. Srebrny medal w wyścigu sztafetowym wywalczyła drużyna chłopców, którzy popłynęli w składzie: Robert Świerc, Bartosz Budyłowski, Szukalski Aleks, Adam Bączkowski, Wojciech Wieczorek, Jacek Kościelak, Brocki Artur, Roman Mateusz. Mocno odmłodzona sztafeta dziewcząt zajęła piąte miejsce. W drużynie wystąpiły: Wiktoria Baranowska, Anna Mazur, Kaczmarek Monika, Gulej Kinga, Zowada Agnieszka, Kotynia Sabina, Sańczuk Paulina, Tabiś Katarzyna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

29 IV 2015
Nasza Szkolna Drużyna Ratownicza PCK w składzie : Bartosz Budyłowski (2b) jako kapitan, Wiktoria Szatkowska, Karolina Wiśniewska, Agnieszka Kołodziej z 3c oraz Jakub Skibiński z 2d, wygrała etap rejonowy II Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych. Gratulujemy !!! Przed drużyną etap wojewódzki. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

29 IV 2015
Piotr Paluch podczas drugiej edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Autorskiej zdobył nagrodę główną festwialu (Grand Prix). Nagrodzie towarzyszy czterogodzinna sesja nagraniowa w Studio M. Radia Opole. Piotrowi gratulujemy olbrzymiego sukcesu i trzymamy kciuki za owocną sesję nagraniową w Radio Opole!

13 IV 2015
Karolina Dąbrowska (kl. 2f) i Kacper Redka (kl. 2f) zajęli drugie miejsce w konkursie plastycznym pn. ,,Azymut na przyszłość’’. Treści prac konkursowych nawiązywały do problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych. Konkurs został zorganizowany przez Straż Miejską w Opolu i Urząd Miasta Opola.

1 IV 2015
W VII edycji organizowanego przez LO V w Opolu konkursu języka angielskiego  o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Anna Nolte z III a zajęła II miejsce.

1 IV 2015
Nasi uczniowie uczestniczący w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola nadziei” wygrali konkurs na najpiękniejszy strój.

31 III 2015
Alicja Olszowska w XV Wojewódzkim Konkursie Młodych Talentów Poetyckich „ Złote Pióro 2015”  zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów.

30 III 2015
Michalina Szelewska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Projekt kartki wielkanocnej”, zorganizowanego przez MDK w Opolu.

12 III 2015
W dniu dzisiejszym (11.03.2015) odbył sie Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w WZDZ w Opolu. Nasi uczniowie w składzie : Agata Brzozowska 3b, Wiktoria Szatkowska 3c i Bartosz Budyłowski 2b, Paulina Łaska 2b (rezerwowa) zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce . Konkurs składał sie z części teoretycznej - test indywidualny i praktycznej - działanie w grupie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

6 III 2015
Do finału II Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu i NBP Oddział Okręgowy w Opolu zakwalifikowali się: Dominika Dycewicz – 3d, Aleksandra Fikus – 3a, Aleksander Kulpa – 3b, Bilal Hassona – 3d, Paweł Kolman – 3d, Sebastian Kołodziej – 3d, Anna Nolte – 3a, Marta Wiatrzyk – 3d, Jakub Czerniak – 2c, Jan Danielewicz – 3d, Marcel Koterbicki – 3a, Dominik Lis – 3d, Michał Majewski – 3d, Kamila Meszko – 3d, Jakub Tomanik – 3a, Filip Topolnicki – 2c, Mateusz Trzmielewski – 3d i Bartosz Walewski – 2d.

26 II 2015
W dniu 24.02.2015r w Prudniku odbyły się Półfinały Wojewódzkie Koszykówki Chłopców Szkół Gimnazjalnych Grupy B. Reprezentacja naszego Gimnazjum wygrała pierwszy mecz z PG w Zdzieszowicach, następnie pokonała GD w Strzelcach Opolskich a w ostatnim meczu zwyciężyliśmy PG nr 2 w Prudniku. Trzy wygrane mecze i 1 miejsce w Półfinale Wojewódzkim, zapewniło nam awans do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W KOSZYKOWCE CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH!!!
W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Aleksander Juzwa kl. 2a – kapitan drużyny, Mateusz Brzoza kl. 2a, Jan Kowalczyk kl. 2a, Kacper Radoń kl. 2a, Szymon Rajtor kl. 2a, Paweł Pędziszewski kl. 2b, Artur Brocki kl. 3b, Krzysztof  Januszko kl. 3d, Tomasz Kotulski kl. 3f .  GRATULUJEMY!!!   

23 II 2015
W IX Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Anna Wróbel i Agnieszka Fiałka zajęły
I miejsce. Nasze gratulacje !

16 II 2015
MISTRZAMI OPOLA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015  ZOSTALI UCZNIOWIE Z PG NR 5 W OPOLU !
W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Aleksander Juzwa kl. 2a – kapitan drużyny, Mateusz Brzoza kl. 2a, Jan Kowalczyk kl. 2a, Kacper Radoń kl. 2a, Szymon Rajtor kl. 2a, Paweł Pędziszewski kl. 2b, Artur Brocki kl. 3b, Krzysztof  Januszko kl. 3d, Tomasz Kotulski kl. 3f . Opiekun: Sławomir Szpala. GRATULUJEMY!!!

25 I 2015
Mamy pierwszych uczestników finałów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych !!!

Do finału Konkursu Chemicznego zakwalifikowali się:
ALEKSANDRA DUDZIŃSKA II b
MICHAŁ MAJEWSKI III d

Do finału  Konkursu Historycznego zakwalifikowali się:
MATEUSZ DUBIKOWSKI III d
PAWEŁ NOWAK II b

7 I 2015
Uczniowie z naszego gimnazjum zajęli I i II miejsce w konkursie na spot reklamowy  pn. „Nie bądź obojętny na przemoc - ZAREAGUJ !” zorganizowany przez Straż Miejską w Opolu i  Urząd Miasta Opola.
I MIEJSCE
Julia Cebo, Ola Krupok, Julia Sobieszczyk
II MIEJSCE
Daniel Kugiel, Łukasz Łabuda, Piotr Pakulski


18 XII
W Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się uroczysta gala z okazji zakończenia konkursów: „W Opolu chcę żyć bezpiecznie”
 i „Chcę żyć bezpiecznie”. Komenda Miejska Policji w Opolu oraz  Fundacja Pro - Lege, były współorganizatorami konkursu.
Pierwsze  miejsce: zajął film Pt.  „BARTEK” nakręcony przez młodzież uczestniczącą w zajęciach Szkolnego Klubu Filmowego w  naszym gimnazjum. Uczniowie, którzy wystąpili w filmie to:  Mariola Gierlak,  Bartek Grandys. Małgorzata Łyduch, Adam Maluszczak, Julia Nowicka, Wiktoria Szatkowska, Karolina Wiśniewska, Łucja Żelowska.

16 XII
W XV Wojewódzkim Konkursie Jednego Poety nasza uczennica Monika Kotynia otrzymała wyróżnienie.

8 XII
Rozstrzygnięty został organizowany przez MDK w Opolu Wojewódzki  Konkurs Plastyczny  PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ.  Wśród nagrodzonych przez jurorów znalazła się nasza uczennica – Sandra Kopiec z II e.

3 XII
W V Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „ŁOWCY TALENTÓW 2014” nasz uczeń Piotr Paluch zajął I miejsce !

25 XI
W ramach „Dnia Przedsiębiorczości” odbyły się w naszej szkole VII Międzygimnazjalny Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”, w którym wzięły udział trzyosobowe zespoły z opolskich i podopolskich  gimnazjów. Pierwsze miejsce wśród gimnazjów zajął zespół z PG nr 5 w składzie: Dominika Dycewicz (3d), Natalia Górnikowska (2c) i Paweł Otto (3d), Serdecznie gratulujemy !


17 XI
Uczennica kl. II e naszej szkoły  Agnieszka Kwiatkowska zdobyła I miejsce w szachowych mistrzostwach Polski juniorów.
Nasze gratulacje !!!

14 XI
Aleksandra Front i Piotr Paluch zajęli I miejsca w organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu Konkursie Pieśni Patriotycznej.

24 X
W konkursie „ZATRUDNIJ MNIE”  zorganizowanym w ramach  opolskich obchodów VI Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - OTK 2014, uczniowie z naszego gimnazjum  zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach (plakat, film, praca literacka). Gratulujemy!

NAGRODA SPECJALNA
za film „Zakręceni kandydaci” zespół w składzie: Mariola Pierlak, Małgorzata Łyduch, Wiktoria Szatkowska, Julia Nowicka, Łucja Żelowska,  Adam Maluszczak, Piotr Walasik

I MIEJSCE w kategorii praca literacka
JULIA NOWICKA

W kategorii plakat
I MIEJSCE - DOMINIKA KOŚCIELAK
II MIEJSCE – KAROLINA DĄBROWSKA


20 X
W konkursie zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na hasło promujące Dzień Turecki Dominika Grzesiak z III a zajęła I miejsca, a Natalia Sobczyk z I a otrzymała wyróżnienie.

 

17 XI
Uczennica kl. II e naszej szkoły  Agnieszka Kwiatkowska zdobyła I miejsce w szachowych mistrzostwach Polski juniorów.
Nasze gratulacje !!!

14 XI
Aleksandra Front i Piotr Paluch zajęli I miejsca w organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu Konkursie Pieśni Patriotycznej.

20 X
W konkursie zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na hasło promujące Dzień Turecki Dominika Grzesiak z III a zajęła I miejsca, a Natalia Sobczyk z I a otrzymała wyróżnienie.

 
 
 
 
***
Rok szkolny 2013/2014

18 VI
Duża grupa uczniów naszego gimnazjum zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”:
Bartosz Walewski kl. 1d,  Domink Lis kl. 2d, Czerniak Jakub, Podpłoński Jakub kl. 1d, Maciej Krzeszowiec kl. 3d, Michał Pokusa kl. 1d, Marta Wietrzyk kl. 2d, Paweł Trawiński kl. 3d, Gabriela Skrzypkowska kl. 1d, Tomasz Rękas kl. 3d.

11 VI
W Mistrzostwach Opola w siatkówce plażowej dziewcząt nasz duet Agnieszka Nowak i Paulina Karaś wywalczył II miejsce.

10 VI
W VI Międzygimnazjalnym Konkursie Ekonomicznym „ Z przedsiębiorczością na Ty” reprezentacja naszego gimnazjum zajęła II miejsce.

9 VI
W zawodach pływackich podczas II Dolnośląskiego Święta Sportu Wiktoria Pawłowska zajęła I miejsce w konkurencji stylem grzbietowym.

9 VI
Aleksandra Warchał zdobyła tytuł „Laureata” zajmując 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II.
 
4 VI
W XII Turnieju Matematycznym o Puchar Dyrektora LO I w Opolu nasza drużyna w składzie: Paweł Trawiński 3 d, Dominik Lis 2d i Tomasz Renkas 3d zdobyła II miejsce.

27 V
PG  I w Opolu zaprosiło opolskich gimnazjalistów do udziału w IX Festiwalu Polskiej Piosenki „Mikrofon i Ty”. Nasi reprezentanci spisali się świetnie – I miejsce indywidualnie zajęli Wiktoria Liszewska (dziewczęta) i Piotr Paluch (chłopcy), II miejsce Karolina Zimoch.  Również I miejsce zdobył nasz duet Wiktoria Liszewska i Piotr Paluch.

27 V
Dagmara Klonowska zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Żołnierz polski w misjach pokojowych”.

23 V
Kinga Kozłowska zajęła III miejsce w organizowanym przez Kuratorium Oświaty Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego.


22 V
W  Indywidualnych  Mistrzostwach  Opola w Lekkiej Atletyce  Szkół Gimnazjalnych nasze gimnazjum reprezentowała liczna grupa uczniów. Wielu z nich odniosło w tych zawodach znaczące sukcesy:

I m w skoku wzwyż – Daria Ranecka
I m 300mppł – Daria Ranecka
VI m 100m - Dominika Dycewicz
III m 600m – Kamila Orlińska
V m 600m –Agnieszka  Rybij
III m 1000m- Nicola Stokłosa
IV 1000m – Marlena Maziarska
IV m - 4x100m – sztafeta – dziewczęta
III m -110 ppł – Jakub Kluczniok
II m – 300ppł – Jakub Kluczniok
IV m – 300ppł – David Kaleja
II m – pchnięcie kulą – Mateusz Drobina
IV m – 100 m – Maciej Trojan
II m – 300m – Błażej Korasiak
III m -  1000 m – Krzysztof Ibrom
IV m – 2000m – Robert Świerc
V m – 4x100m – sztafeta chłopcy.
Zwycięzcom gratulujemy, a do następnego etapu – wojewódzkiego zakwalifikowali się zawodnicy, którzy zajęli I i II miejsca na szczeblu miejskim  czyli : Daria Ranecka , Błażej Korasiak, Jakub Kluczniok, Mateusz Drobina.

20 V
W V Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym PITAGOREJCZYK 2014  w PG 8 w Opolu Dominik Lis z 2 d zajął III miejsce.

18 V
Już po raz czwarty Publiczne Gimnazjum w Turawie było organizatorem Międzygimnazjalnego Konkursu ”Od kamyka do euro – historia pieniądza”. W tym roku I miejsce zajął zespół z naszej szkoły w składzie: Dominika Dycewicz i Paweł  Otto z kl. IId oraz Michał Pałyga z kl. IIId. Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 16 V
Pływacy z naszego gimnazjum uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Pływaniu. Najlepiej spisał się Mateusz Roman z klasy Id, który wywalczył złoty medal na 50 metrów stylem grzbietowym. W tej samej konkurencji srebrny medal wypływała Wiktoria Pawłowska z klasy IIIa, która niestety ostatni raz reprezentowała barwy PG5. Nasze sztafety również zaprezentowały się z dobrej strony. Drużyna dziewcząt płynąc w osłabieniu zajęła IV miejsce niewiele tracąc do brązowych medalistek.
Chłopcy w sztafecie zajęli również wysokie  bo V miejsce. Warto zaznaczyć, że nasze reprezentacje ustąpiły miejsca tylko szkołom sportowym o profilu pływackim. Gratulujemy sukcesów i liczymy na równie dobre osiągnięcia w przyszłym roku szkolnym.

8 V
6 maja odbył się  I Turnieju Siatkówki organizowany przez Fundację Wspierania Kultury Fizycznej i Sportu w Województwie Opolskim. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy III miejsce, na które złożyło się II miejsce wśród dziewcząt, IV chłopców oraz I miejsce wśród kibiców.

5 V
W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko – Planeta I miejsce zajęła uczennica kl. 3c Kinga Kozłowska.

30 IV
W XII edycji konkursu literackiego MBP w Opolu „ Legenda o Opolu” wyróżnienie otrzymali uczniowie kl. II d – Michał Dzik i Tomasz Kijowski.

28 IV
I miejsce zajęła Karolina Zimoch z kl. 2b, a II Paweł Otto z kl. 2d w konkursie recytatorskim „Zupełnie jak w piosence” – poezja Agnieszki Osieckiej w Dobrzeniu Wielkim.

28 IV
Nasze koło teatralne KALAMBUR zostało laureatem 2. Festiwalu Artystycznego OPOLSKIE MŁODE TALENTY, zorganizowanego przez Wydział Oświaty UM  w Opolu i MDK Opole.

18 IV
5 medali zdobyli pływacy z naszego gimnazjum w Mistrzostwach Miasta Opola, które odbyły się 16.04.2014. Złote medale w konkurencjach indywidualnych zdobyli: Wiktoria Pawłowska na 50 metrów stylem grzbietowym, Agnieszka Kowara na 50 metrów stylem motylkowym oraz Mateusz Roman na 50 metrów stylem grzbietowym. Niewiele do medalu brakowało Arturowi Brockiemu, który przegrał miejsce na podium tylko o 0,2 sekundy. Brązowy medal zdobyła sztafeta dziewcząt, która popłynęła w składzie: Jagoda Berthold, Kamila Orlińska, Agnieszka Kowara, Anna Zwolenik, Wiktoria Pawłowska, Oliwia Hendel, Magdalena Dąbrowska, Kinga Gulej. Brązowy medal wywalczyli również chłopcy, którzy popłynęli w składzie: Robert Świerc, Bartosz Budyłowski, Andrzej Woliński, Tkaczuk Jakub, Banaś Bartłomiej, Maciążek Tomasz, Brocki Artur, Roman Mateusz.. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

15 IV
W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY w Opolu, odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Kroszonkarskiego „PISANKA 2014”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Fit z kl.I a, Aleksandra Nogaj i Ewa Kamecka  z kl. I e. Nasze gimnazjalistki wykonywały swoje pisanki konkursowe przez trzy godziny. Konkurencja była jak zawsze bardzo silna, ale wśród nagrodzonych prac znalazła się także pisanka Ewy Kameckiej z kl. I e.


15 IV
Justyna Knosala zajęła III miejsce w Konkursie Wiedzy o Języku Polskim. W trakcie Gimnazjady odbywającej się w dniu 04 lutego 2014 roku na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego reprezentacja szachistów z PG5 Opole zajęła III miejsce podczas Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w szachach drużynowo. Gratulujemy!

15 IV
III miejsce w XXII Konkursie Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci ….” zajął Paweł Otto z kl. II d.

8 IV
W II Festiwalu Talentów organizowanym przez PSP 29 w Opolu  Aleksandra Front zdobyła II miejsce.

7 IV
W sobotę  odbyły się I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża Dla Szkół Gimnazjalnych - etap rejonowy. Nasza reprezentacja w składzie: Paulina Śliwińska - kapitan grupy, Agata Brzozowska, Wiktoria Szatkowska, Artur Brocki i Bartosz Budyłowski, zdobyła mistrzostwo z przewagą aż 30 pkt, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Nasi PCK-owcy wykazali się wspaniałą znajomością procedur przy udzielaniu pierwszej pomocy, umiejętnością działania w sytuacjach nagłych oraz bardzo efektywną  współpracą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

3IV
Rafał Rajski, uczeń kl. 3d zajął I miejsce w Dolnośląskiej Lidze Karate.

3 IV
W VIII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej I miejsca zajęli nasi uczniowie – Magda Dogiel  i Piotr Paluch.

31 III
W Wojewódzkim Konkursie Literackim „Bożonarodzeniowe Gody” Paweł Otto zajął II miejsce.

26 III
W XIV Wojewódzkim Konkursie Młodych Talentów Poetyckich „ Złote Pióro 2014 „ Alicja Mendiuk zajęła II, a Adam Grycan z III c III miejsce.

25 III
Zespół  Szkół Ekonomicznych w Opolu oraz Narodowy Bank Polski Oddział w Opolu zorganizowali I edycję  Wojewódzkiego Konkursu  Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce. Pierwszy etap Konkursu został przeprowadzony w naszej szkole, brało w nim udział 55 uczniów.  Do drugiego etapu, który odbywał się  20.03.2014r. w Zespole  Szkół Ekonomicznych, zostało zakwalifikowanych 52 uczniów, w tym aż 20 z  PG nr 5.
Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych dwóch  naszych uczniów. Ostatecznie Ada  Kowalczyk z kl. IIIa  zajęła II miejsce w konkursie i uzyskała tytuł laureata, natomiast Michał Pałyga z IIId  został finalistą zajmując VI miejsce. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

21 III
W LO nr 2 w Opolu odbył się I Opolski Konkurs Pomocy Przedmedycznej dla Gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Brzozowska, Wiktoria Szatkowska, Dagmara Klinowska oraz Paulina Śliwińska, która była kapitanem grupy. Zakres tematyczny konkursu obejmował podstawę programową przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa oraz wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010r. Po krótkim teście teoretycznym drużyna przeszła do części praktyczniej poszczególnych stacji zawodów: resuscytacja, utrata przytomności, krwotoki i bandażowanie, urazy kostno-stawowe, epilepsja, wypadek samochodowy, użycie AED (defibrylator). Nasza drużyna wykazała się nieprzeciętną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zdobyła zaszczytne II miejsce.

20 III
 W XVII Konkursie Literackim „Słowo 2014” Karolina Zimoch z kl. 2b otrzymała wyróżnienie.

18 III
Ogromny sukces osiągnęli szachiści z naszej szkoły zdobywając  MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W SZACHACH DRUŻYNOWO !!! Nasi szachiści pokonali między innymi  szkoły z Kluczborka, Strzelec Opolskich, Opola, Kędzierzyna - Koźla i Prudnika. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kwiatkowska Agnieszka, Szmer Aleksander, Racławicki Kacper, Świerc Robert. GRATULUJEMY!!!

18 III
Publiczne Gimnazjum nr 5 im. A. Kamińskiego w Opolu zajęło I miejsce w kategorii zespołów wokalnych w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej  "All you need is song". Konkurs poświęcony był twórczości The Beatles.  Magda Dogiel z kl. 1E w wykonując piosenkę "Yesterday" otrzymała wyróżnienie w kategorii solistów, a Sara Jalowska, Ania Wróbel i Marta Gawor z Klasy 1 A  wykonując piosenkę "Here comes the Sun"  zajęły I miejsce w kategorii grupa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

11 III
W finale XIV Międzyszkolnej Olimpiadzie Starożytnej rywalizowali pierwszoklasiści z  opolskich gimnazjów. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów z gimnazjów nr 4, 5, 6, 7, 8 i 10. Miłośnicy starożytności musieli rozwiązać test pisemny, którego wyniki decydowały o awansie do finału. Jury zakwalifikowało do ostatniej rundy 9 uczniów. Po zaciętej rywalizacji laureatami konkursu zostali:
I MIEJSCE – PAWEŁ NOWAK PG 5
II MIEJSCE – ANNA LEŚNIEWSKA PG 7
III MIEJSCE  - MICHAŁ KORNAUS PG 5

11 III
 Nasza szkoła  otrzymało Dyplom za wolontariat za rok 2013/2014. Członkom Klubu 8 i opiekunce serdecznie gratulujemy !

10 III
W  Okrąglaku odbyły się Mistrzostwa Opola Szkół Gimnazjalnych w siatkówce chłopców. Zespół chłopców z PG5 Opole zajął II miejsce. Nasza drużyna grała w składzie: Tomasz Angel, Gabriel Hanusik, Artur Brocki, Paweł Zieniewicz, Mateusz Drobina, Jakub Kluczniok, Jakub Młynarczyk, Marcin Bergandy, Mateusz Suder, Michał Wiśniewski. Gratulujemy!


4 II
W trakcie Gimnazjady odbywającej się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego reprezentacja szachistów z PG5 Opole zajęła III miejsce podczas Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w szachach drużynowo. Gratulujemy!

31 I
 Zespół dziewcząt z PG5 Opole zdobył wysokie, II miejsce w półfinale wojewódzkim piłki koszykowej dziewcząt, który miał miejsce w kluczborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Gratulujemy sukcesu!


24 I
W  finale Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców o miejsca na podium walczyły gimnazja nr 10, 8, 7 oraz 5. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Chłopcy grali w składzie: Jakub Kluczniok, Jakub Młynarczyk, Adam Grycan, Tomasz Angel, Michał Wiśniewski, David Kaleja, Krzysztof Januszko, Tomek Kotulski, Jan Kowalczyk, Aleksander Juzwa, Amadeusz Mucha. Gratulujemy!


15 I
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu przyznał dla zespołu dziewcząt z PG5 Opole dyplom za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Dziewczynom gratulujemy wspaniałego sukcesu!

20 XII
W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Projekt kartki świątecznej” Michalina Szalewska i Artur Brocki z  II b otrzymali nagrody.

20 XII
W konkursie literackim „Moja przyszłość w Opolskiem” , Paweł Otto z II d zajął I miejsce, o Joanna Wojdyła z III d dotrzymała wyróżnienie.

20 XII
W XIV Wojewódzkim Konkursie Jednego Poety Patryk Seremak z II b otrzymał wyróżnienie.

9 XII
W Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. ”Opolski gimnazjalista zawsze świadomy” realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Opolu oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola. W ramach projektu przeprowadzono konkursy:  literacki, plastyczny i filmowy. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli następujące miejsca w poszczególnych konkursach:

Konkurs literacki dla uczniów szkół gimnazjalnych pn. „Po prostu świadomy” III miejsce – IGA CZERNIK (kl. Ie),

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych pn. „Wolny od uzależnień”, wyróżnienie – DAGMARA KLONOWSKA (kl. 3f),

Konkurs filmowy – film  ,,Inni” zdobył wyróżnienie.  W filmie wystąpiły uczennice z klasy I e:  ALEKSANDRA NOGAJ, AGATA POGRZEBA, AGNIESZKA  ZOWADA JULIA ADAMSKA, JOANNA  WRZESIŃSKA, KAROLINA CZABANOWSKA, KAROLINA PASIEKA, MICHAELA WOJTASZEWSKA, MAGDALENA  DOGIEL, OLIWIA OWCZARZ, PATRYCJA  BILSKA, SABINA KOTYNIA.

3 XII
W konkursie plastycznym „Ja przeciwko przemocy” organizowanym przez Urząd Miasta i Komendę Powiatową Policji  I miejsce zajęła Dagmara Klonowska z III f, II miejsce Kacper Redka z I f, a Julia Nowicka z II c otrzymała wyróżnienie.

25 XI
15.11.2013r. zakończył się konkurs na realizację małych form teatralno-filmowych dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu opolskiego oraz miasta Opola ,,W Opolu  chcę żyć bezpiecznie’’,  zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Opolu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Opolu, Urzędem Miasta Opola i Fundacją PRO LEGE w Opolu. Uczniowie z klasy I f:  Łukasz Łabuda, Jakub Łękawski, Wojciech Miśtalski, Szymon Mrowiec, Kacper Redka, Kamil Sułkowski, Dominik Siwiec, Jędrzej Ziobrowski oraz Michał Matysiuk (uczeń z kl. 3 f, odpowiedzialny za montaż filmu) zajęli III miejsce w powyżej opisanym konkursie.

21 XI
Dwudziestego listopada 2013r. w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu odbył się IV Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Łowcy Talentów 2013”. Wśród 32 uczestników, reprezentujących wszystkie opolskie szkoły gimnazjalne, uczennica naszej szkoły Magdalena Dogiel z 1 „e” zajęła III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali także: Wiktoria Liszewska z 3 f, Aleksandra Front i Piotr Paluch z 2e. Magdalenę można zobaczyć także na kanale Studia Nagrań Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opolu. Gratulujemy talentu !

13 XI
W V Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Opola w nocnym pływaniu długodystansowym o Puchar Dyrektora MOSiR  pływacy z Publicznego Gimnazjum nr 5 zajęli bardzo wysokie piąte miejsce. Drużyna złożona z uczniów PG5 oraz dwóch zaprzyjaźnionych rówieśników z klubu pływackiego Zryw Opole przepłynęła 3750 metrów w ciągu 45 minut. W gronie trzynastu drużyn, pozostawiliśmy w tyle reprezentacje do lat 18 oraz 5 innych starszych drużyn. Pływacy ścigali się w składzie: Mateusz Roman, Wiktoria Pawłowska, Jagoda Berthold, Agnieszka Kowara, Adam Bączkowski, Artur Brocki, Tomasz Maciążek, Robert Świerc, Andrzej Woliński, Bartosz Budyłowski, Michał Lewandowski, Michał Mastrenko.

8 XI
W XI Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu, duet Magda Dogiel z i e i Piotr Paluch z II e zajęli I miejsce , a Wiktoria Liszewska z III f otrzymała wyróżnienie za swój występ.

27 X
W dniu 24.10.2013 Komenda Miejska Policji w Opolu zorganizowała w Publicznym Gimnazjum nr 1 Turniej Pływacko – Ratowniczy pn. „Myślący rozsądnie”, w którym wystartowała reprezentacja naszej szkoły.  Zawody składały się z trzech etapów odbyły się 15.10.2012r. Drużyna PG5 w składzie: Wiktoria Pawłowska, Paulina Śliwińska, Artur Brocki, Mateusz Roman, rozwiązywała test wiedzy o bezpieczeństwie, udzielała pierwszej pomocy w symulowanej akcji ratowniczej, a także rywalizowała w konkurencji pływackiej. Zajęliśmy wysokie trzecie miejsce , a do drugiego miejsca na podium zabrakło tylko jednego punktu. Turniej przeprowadzono w ramach projektu „Opole bez przemocy”. To pierwsze zmagania naszych pływaków w tym roku szkolnym. Liczymy na dalsze sukcesy i medalowe miejsca.

23 X
W konkursie plastycznym  dla uczniów szkół gimnazjalnych „Sztuka wyboru” nasi uczniowie zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia: w kategorii film: I miejsce uczniowie kl. I f za film „Mój świat” II miejsce uczennice  kl. I e za film „Uzależnienie zabija” w kategorii praca plastyczna: I miejsce Dagmara Klonowska kl. III f II miejsce Angelika Dywan kl. I b III miejsce  Maja Lipka kl. II e.

Wyróżnienia otrzymali: Monika Cyganiuk II c, Michalina Szelewska II b,  Julia Pliś I a, Paulina Vu  Quoc  I d.

19 X
W XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej Karolina kośny z kl. I zajęła I miejsce  w kategorii ozdoby świąteczne. Gratulujemy !!!

18 X
Dnia 8 października 2013 r  w Lasocicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych. Nasze gimnazjum reprezentowało trzech uczniów. Dwoje z nich zajęło pozycje medalowe. Daria Ranecka - II miejsce, Robert Świerc - III miejsce. Starował także Kacper Racławicki zajmując 10 lokatę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

10 X
Dnia 8 października 2013 r., w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie „Roku Bezpiecznej Szkoły” w województwie opolskim. Z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty  nasza szkoła otrzymała certyfikat „Bezpiecznej szkoły.” W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych woj. opolskiego; KW Policji, KW Straży Pożarnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej; WORD; dyrektorzy szkół/placówek. Tytuł Bezpiecznej Szkoły w całym województwie otrzymało tylko 5 placówek. Z Opola zdobywcą tytułu jest tylko nasza szkoła.

8 X
W Wojewódzkim Konkursie Szkolnych Inscenizacji Teatralnych „Bezpieczni na co dzień”  nasze Koło Teatralne „Kalambur” otrzymało wyróżnienie za swój występ.

8 X
W Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rocznika 1998 uczennica  kl. III c Daria Ranecka zajęła II miejsce. Nasze gratulacje !

2 X
27.09.2013 r w parku na osiedlu AK odbyły się Indywidualne biegi przełajowe o Mistrzostwo Opola Szkół Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 21 zawodników. Spośród  nich najlepiej spisali się chłopcy z klas pierwszych Robert Świerc i Kacper Racławicki zajmując 1 i 2 miejsca oraz Daria Ranecka zajmując 2 lokatę. Pozostali uplasowali się na miejscach: Dominika Przybyszewska - 4, Sabina Kainka -5, Marlena Maziarska- 6, Nicola Stokłosa - 6, Kacper Radoń - 6. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach wojewódzkich.

 
 
Rok szkolny 2012/2013
19 VI
W roku szkolnym 2012/2013 Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu uczestniczyło w II Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Spośród 1100 szkół uczestniczących w programie nasze działania zostały docenione i zdobyliśmy tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkowstwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.
Laureat ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”
zdobycie tytułu
BEZPIECZNEJ SZKOŁY
oraz członkostwa
OGÓLNOPOLSKIEGO KLUBU BEZPIECZNE SZKOŁY

14 VI
W czytelni biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu czytelniczego "Kroniki Zwiadowców".
Organizatorami konkursu sprawdzającego znajomość cyklu książek I. Flanagana byli wraz z biblioteką szkolną, uczniowie klasy Id Wojciech Fryda i Paweł Otto.
Zwycięzcą został Piotr Walasik z klasy Ic, drugie miejsce zajął Sebastian Pawlita z klasy IIIb, wyróżnienie otrzymał  Jakub Honish z klasy If.

10 VI
Patryk Seremak z kl. II b zajął II miejsce na etapie wojewódzkim X Ogólnopolskiego Konkursu „Moja szkoła w Unii europejskiej – edycja Akademia Młodego Dyplomaty” w kategorii szkół gimnazjalnych.
Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Spraw  Zagranicznych we współpracy z Kuratorium Oświaty w Opolu i Wydziałem Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

5 VI
W V Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii w PG 8 w Opolu nasz reprezentacja zajęła I miejsce.

3 VI
W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Majówka w skansenie” Dominika Kościelak i Sebastian Budzyński otrzymali wyróżnienia, a Patrycja Gurdak nagrodę.

28 V
W IV konkursie matematycznym Pitagorejczyk 2013 w PG 8 w Opolu nasza drużyna – Dominika Joszko i Małgorzata Otwinowska zdobyły II miejsce.

24 V
Karolina Zimoch zajęła II, a Paweł Otto III miejsce w V Międzygimnazjalnym  Konkursie Recytatorskim „ Impresje 2013….. Radość”.

20 V
 Laureatkami XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zwierzaki” zostały cztery nasze uczennice: Alicja Mendiuk I b,  Beata Czyżewska i Marianna Krajewska z III b, Patrycja Gurdak III f.

24 IV
Patrycja Gurdak z III f została Laureatką pierwszej edycji Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty w kategorii prac plastycznych

23 IV
W I etapie konkursu Moja Szkoła w Unii Europejskiej Patryk Seremak z II b zajął II miejsce w etapie wojewódzkim.

18 IV
Nasz Szkolny Klub Europejski otrzymał wyróżnienie w konkursie Komisji Europejskiej i Fundacji Schumana „Obywatel Europejczyk”. Nagrodą jest finansowany przez organizatorów wyjazd do Warszawy dla uczestników konkursu. Gratulujemy !
 
2 IV
W konkursie plastycznym organizowanym przez opolski MDK „Projekt kartki wielkanocnej”  laureatem został  Maksym Bartczak z I b. 

28 III
Rozstrzygnięte zostały Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe – tytuł „Laureata” zdobyli:
W Konkursie Matematycznym: Jan Brzeżański
W Konkursie Biologicznym: Hanna Matuszek, Natalia Biel i Dominika Joszko

Nasze gratulacje !!!

22 III
 Wiktoria Liszewska zajęła III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie  Piosenki Angielskiej w PG 6 w Opolu.
8 III
Zakończyły się eliminacje miejsko – gminne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych- awans do finału jest szansą na zdobycie tytułu „Laureata” i wstępu do wybranej szkoły średniej. Zakwalifikowało się do finałów 16 naszych uczniów:

Weronika Żelowska  - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Gracjana Król, Karolina Kawałko, Wojciech Ludewicz, Jan Brzeżański, Mateusz Bartela -  finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Hanna Matuszek, Natalia Biel, Oliwia Rusin, Dominika Joszko – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Oliwia Rusin, Gracja Ratuszny, Julia Ratuszny , Aleksandra Warchał , Rafał Mazurkiewicz i Kamil Kowalczyk III – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

5 III
W Mistrzostwach Opola Szkół gimnazjalnych nasi reprezentanci zdobyli pięć medali – dwa w sztafecie i trzy indywidualnie.
Sztafeta dziewcząt w składzie: Jagoda Berhold, Magda Dąbrowska, Wiktoria Murlowska, Oliwia Hendel, Kamila Orlińska, Kinga Gulej, Paulina őliwińska i Katarzyna Geront zdobyła srebro, a chłopców w składzie: Grzegorz Baran, Bruno Derwich, Michał Majewski, Tomasz Maciążek, Artur Brocki, Mateusz Dąbrowski, Michał Zbieg, i Wojciech Gnacy wywalczyła brązowy medal.
Indywidualnie – Paulina őliwińska zajęła III miejsce w pływaniu stylem dowolnym, Kamila Orlińska III miejsce stylem grzbietowym, a II miejsce stylem klasycznym Katarzyna Geront – wszystkie na dystansie 50 m.

24 II
Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zdobyła I miejsce w mistrzostwach Opola w koszykówce dziewcząt i awansowała do półfinału wojewódzkiego.

19 II
Kasia Geront z III a uczestniczyła w dwóch Ogólnopolskich Turniejach Tenisowych. Legnica okazała się szczęśliwa dla Kasi. Po raz pierwszy w swojej sportowej karierze na jednym turnieju udało jej się stanąć na najwyższym stopniu podium w singlu i deblu. Natomiast we Wrocławiu  wywalczyła złoto w deblu i brąz w singlu. Osiągając dobre wyniki w sezonie zimowym zapewniła już sobie start  jako jedyna reprezentantka naszego województwa w tej dyscyplinie sportu w Letniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
 
10 II
Podczas ferii zimowych ogłoszono wyniki etapu miejsko gminnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Z naszych reprezentantów do finału wojewódzkiego  zakwalifikowało się sześcioro  uczniów: Oliwia Rusin, Gracja Ratuszny, Julia Ratuszny z kl. III b, Aleksandra Warchał z II a, Rafał Mazurkiewicz z III a i Kamil Kowalczyk III e. Nasze gratulacje !!!

21 I
Zuzanna Żelowska, uczennica  kl. III a zajęła III miejsce w  Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2012/2013.

3 I
Uczennica kl. 3a Kasia Gergont uczestniczyła w silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Juniorek do lat 18 we Wrocławiu. Zajęła II  miejsce w singlu i III w deblu.

6 XII
28 listopada w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się uroczystość zakończenia konkursów na realizację małych form teatralno – filmowych dla uczniów szkół gimnazjalnych Opola – „W Opolu chcę żyć bezpiecznie” i powiatu opolskiego - „Chcę żyć bezpiecznie”, zorganizowanych w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Organizatorami byli Komenda Miejska Policji w Opolu, Fundacja PRO LEGE w Opolu we współpracy z Urzędem Miasta Opola i Starostwem Powiatowym w Opolu.
czasie uroczystości, w której uczestniczyło wspólnie z nauczycielami i dyrektorami szkół z Opola i powiatu opolskiego ponad 200 uczniów, zaprezentowano po trzy najlepsze filmy z Opola i powiatu opolskiego.
Zgłoszony przez naszą szkołę film ,,Metka’’, który został nakręcony podczas zajęć Szkolnego Klubu Filmowego zajął III miejsce w wyżej opisanym konkursie. W filmie udział wzięli następujący uczniowie: Aleksandra Front, Dagmara Cioska, Michalina Zub, Magdalena Mrozińska, Aneta Derk, Wiktoria Długosz, Kornelia Wawrzyniak, Piotr Paluch.

3 XII
Zakończył się konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych Opola pn. „Stop agresji – stop przemocy”. Konkurs stanowił element Kampanii pn. „Tak sobie życia nie ustawisz”, która prowadzona była w gimnazjach na terenie Opola.
Uczennica klasy II f - Dagmara KLONOWSKA zajęła I miejsce w wyżej opisanym konkursie.

22 XI
22 listopada 2012 roku nasi uczniowie: Zuzanna Żelowska z kl. IIb, Weronika Żelowska z kl. IIIa, Jakub Krzywiecki z kl. IIIa oraz Damian Wiatrzyk z kl. IIIc wzięli udział w regionalnych eliminacjach XV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego pod patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Posła na Sejm RP Mirosława Sekuły oraz Kuratorium Oświaty w Opolu. Weronika Żelowska została nagrodzona statuetką dla najbardziej przekonującego debiutanta.

8 XI
Aleksandra Front, uczennica naszej szkoły, została laureatką konkursu KOLOR NADZIEI W HOSPICJUM.

6 XI
Zakończył się konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych Opola pn. „Stop agresji – stop przemocy”. Organizatorem konkursu była Komenda Miejska Policji w Opolu. Konkurs stanowił element Kampanii pn. „Tak sobie życia nie ustawisz”, która prowadzona była w gimnazjach na terenie Opola. Dagmara Klonowska z II f zajęła II miejsce.

18 IX
W Mistrzostwach Opola w biegach przełajowych szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt  Daria Ranecka zajęła  I miejsce, a  Katarzyna Geront III . W kategorii chłopców Mateusz Bartela  zdobył I miejsce, a  Paweł Kolman III.
 
Rok szkolny 2011/2012


17 IV
W konkursie plastycznym „Wartości w sporcie” Aleksander Hebda z I d zajął III miejsce. Na konkurs wpłynęło 460 prac z 230 szkół. Nasze gratulacje !

29 III
Spektakularnym sukcesem naszej szkoły zakończył się „X Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr I
im. Mikołaja Kopernika w Opolu”. Nasza drużyna w składzie: Agnieszka Borucka, Michał Szymański i Patryk Więcek ( wszyscy z III d) zajęli drużynowo I miejsce, pokonując reprezentantów PG 9 (II miejsce) i PG 7 ( III miejsce) oraz  kilkudziesięciu uczniów z gimnazjów województwa Opolskiego.
Indywidualnie I miejsce zajął Michał Szymański, III Patryk Więcek, a V Agnieszka Borucka.
Gratulacje !!!

27 III
Laureatami kolejnego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Projekt kartki wielkanocnej” zostali: Wiktoria Liszewska z I f i Daniel Tkocz z I c.
Organizatorem konkursu jest opolski MDK.
 
27 III
W Międzygimnazjalny konkursie fotograficznym „Fotopasje”  uczennica klasy I a  Aleksandra Szyguła zajęła III miejsce. Konkurs zorganizowało PG 1 w Opolu.

14 III
Reprezentacja chłopców Publicznego Gimnazjum nr 5 zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej – podobnie jak rok temu  brązowy medal wywalczyli :  Mateusz Bartela, Patryk Wieczorek, Mateusz Małolepszy, Rafał Kieblesz, Mateusz Bartela, Wojciech Gnacy, Radosław Prokop, Patryk Kuryło, Radosław Suder. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

13 III
W kolejnej edycji organizowanego przez PG 4 w Opolu Wojewódzkiego  Konkursu Literackiego „Bożonarodzeniowe Gody” I miejsce zajęła Katarzyna Mikołajczyk (kl. III a).

6 III
W Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna, którego patronem jest wybitny językoznawca prof. Jan Miodek, nasze uczennice odniosły sukces – Zuzanna Żelowska z II a zajęła III miejsce, a jej siostra Weronika z I b otrzymała wyróżnienie.

4 II
W Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się I Festiwal Literatury Młodzieżowej. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie z klasy II b: Monika Mika, Małgorzata Otwinowska, Szymon Raczkowski, Wiktoria Dworak oraz Ania Wiśniewska.
Nasza drużyna zajęła w turnieju III miejsce.
 
29 II
Dobiegły końca eliminacje miejsko – gminne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Ponad 20 naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do finałów – jeżeli zdobędą tytuł „Laureata”, mają zapewnione przyjęcie do szkoły średniej i zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego oraz nominacje do tytułu „Opolski Orzeł 2012”.

Oto lista naszych finalistów (laureatów?) Konkursów Wojewódzkich:

Konkurs Polonistyczny:
Katarzyna Mikołajczyk IIIa, Wiktoria Zamirska IIId, Gracjana Król IIb

Konkurs Historyczny:
Łukasz Trojan IIId, Kamil Kowalczyk IIe

Konkurs Języka Angielskiego:
Dominika Marcjasz IIIa, Karolina Sawicka IIIa

Konkurs Matematyczny:
Agnieszka Borucka IIId, Michał Szymański IIId, Patryk Więcek IIId

Konkurs Fizyczny:
Agnieszka Borucka IIId, Michał Szymański IIId, Aleksandra Nowosielska IIId, Patryk Więcek IIId, Rafał Mazurkiewicz 2a

Konkurs Chemiczny:
Sławomir Gacka IIIb

Konkurs Biologiczny:
Hanna Matuszek IIb, Natalia Biel IIb, Magdalena Jarysz IIIb, Joanna Karaś IIIb
 Gratulujemy !!!

25-26 II
 W  Hali Sportowej "Na Skarpie" w Bytomiu-Szombierkach odbywał się IX Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2012. W imprezie wziął udział uczeń naszego gimnazjum Jakub Bomersbach z kl. 3d i odniósł OGROMNY SUKCES!!! Wśród przeszło 1000 modeli wykonanych przez najlepszych modelarzy z Polski, a także krajów europejskich, Jakub zaprezentował w różnych kategoriach jako junior trzy modele: transporter opancerzony Bradley w skali 1:35, samolot - Messerschmitt Me-262 w skali 1:48 oraz samolot MIG – 21 MF 10 ELT Łask w skali 1:48. Jego model tego ostatniego samolotu  został:
- wyróżniony przez sędziów,
- zdobył I miejsce w Europucharze (samoloty 1:48 junior),
- otrzymał nagrodę specjalną za najlepszy model w barwach Polskich wykonanych przez Juniora - "Hełm Lubelski".
- został uhonorowany nagrodę specjalną cyt. "Od starego dla młodego" (nagroda przyznawana od doświadczonego modelarza obiecującemu juniorowi).
Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia i serdecznie gratulujemy !!!

21 II
Kolejny raz  rozegrano eliminacje i finał miejski  Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Chłopców. W poprzednich latach byliśmy mistrzami Opole -  w tym roku, również osiągnęliśmy sukces zajmując 2 miejsce!
 Srebrny medal i awans do Półfinału Wojewódzkiego wywalczyli: Arkadiusz Czurko kl. 3b, Michał Janas kl. 3b, Dominik Maluśki kl. 3f, Tomasz Czarnik kl. 1d, Oktawian Nega kl. 1d, Mateusz Suder kl. 1c.

17 II
W hali Politechniki Opolskiej odbył się finał Mistrzostw Opola szkół gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Drużyna naszego gimnazjum uplasowała się na III miejscu zdobywając brązowy medal.

W składzie drużyny grały: Paulina Karaś, Justyna őlusarczyk, Katarzyna Krauz, Katarzyna Sobiecka, Karolina Bednarska , Daria Ranecka , Jowita Małkowska , Małgorzata Knefel, Natalia Musialska, Hanna Błaut. Gratulujemy!


16 II
Na Sali Politechniki Opolskiej rozegrano Finał Miejski Koszykówki Chłopców, a nasi uczniowie walczyli o każdą piłkę i dzielnie stawili opór uczniom z innych gimnazjów, zajmując III miejsce i zdobywając brązowe medale.

Barw naszego gimnazjum bronili: Paweł Wiśniewski kl. 2d, Grzegorz Baran kl. 2d, Kacper Wieczorek kl. 2d, Patryk Mruczyński kl. 2e – kapitan zespołu, Tomasz Szmielak kl. 2e, Piotr Szmielak kl. 2e, Tomasz Angel kl. 1a, Jakub Kluczniok kl. 1b, Jakub Młynarczyk kl. 1b i David Kaleja kl. 1c.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

I SEMESTR

16 I
W Mistrzostwach Miasta Opola sztafeta dziewcząt 10x50m stylem dowolnym zdobyła wicemistrzostwo szkół gimnazjalnych. Srebrne medale „wypływały”: Berthold Jagoda, Dąbrowska Ewa, Brocka Izabela, Pawłowska Wiktoria, Kowara Agnieszka, Murlowska Wiktoria, Hendel Oliwia, Serwinowska Karolina, őliwińska Paulina, Gergont Katarzyna.

 Nie zawiodła również reprezentacja chłopców, którzy na tym samym dystansie zdobyli drużynowo brązowe medale. W sztafecie chłopców popłynęli: Trojan Łukasz, Barczyk Kamil, Baran Grzegorz, Owczar Karol, Maciążek Tomasz, Rusin Kamil, Rychłowski Mateusz, Dąbrowski Mateusz, Zbieg Michał, Brzoza Michał.

Indywidualnie Wiktoria Pawłowska z kl. Ic  zdobyła złoty medal na 50m stylem grzbietowym.

11 I
Łukasz Symala z klasy II f zdobył Mistrzostwo őwiata w Rueda de Casino! W niedzielę (6 listopada 2011) wrócił z Liberca z Międzynarodowych Mistrzostw őwiata w Tańcu Par. Uczeń naszej szkoły przywiózł do Polski złoto w kategorii Rueda de Casino – Teams & Formations – Juniors. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

4 I
Piłkarze z naszego gimnazjum reprezentowali miasto Opole w ćwierćfinale mistrzostw wojewódzkich w halowej piłce nożnej. Rozgrywki odbyły się w Oleśnie, gdzie oprócz gospodarzy turnieju na awans do półfinału liczyły także reprezentacje gimnazjów z Namysłowa oraz Kluczborka. Nasza piłkarska drużyna chłopców zaprezentowała się bardzo dobrze i w zaciętej  rozgrywce wywalczyła miejsce w półfinale. W Oleśnie zagrali: Duda Sebastian, Radosław Kowalczyk, Łukasz Trojan, Adrian Koczanowski, Michał Furmański, Michał Wiśniewski, Emanuel Gawlas, Kamil Rusin, Jakub Knop i Kacper Pawlus. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

2 I 2012
Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na kartkę świąteczną została uczennica klasy II d Karolina Kawałko – zajęła I miejsce !

20 XII
W XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim  Jednego Poety, poświęconym twórczości Edwarda Stachury nasi uczniowie zdobyli kolejne laury – Mateusz Rychłowski zajął II miejsce, a Mateusz Górski otrzymał wyróżnienie.

12 XII
Marszałek Województwa Opolskiego przyznał naszej uczennicy – Annie Wiśniewskiej z klasy II b stypendium za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce w roku szkolnym 2010/2011. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia !

12 XII
Rozstrzygnięty został  ogólnopolski konkurs wolontariatu na szczeblu wojewódzkim "Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły". W kategorii szkół gimnazjalnych województwa opolskiego zajęliśmy I miejsce !!!

8 grudnia 2011r. reprezentanci naszego szkolnego wolontariatu , Gabriel Hanusik, Agnieszka Kowara z 1a oraz Zuzanna Żelowska z 1b, odebrali nagrody ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Opolu. W nakręceniu filmu wzięli także udział : Kamila Krawczyk z 2b i klasa 1a. Bardzo Wam dziękujemy! Nasza drużyna zakwalifikowała się etapu ogólnopolskiego. Jedną z trzech nagród jest studyjny wyjazd do Brukseli -  trzymamy kciuki.

12 XII
W XII Mistrzostwach Województwa Opolskiego Karate Kyokushin  Rafał Rajski, uczeń  klasy 1d zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nasze gratulacje!

6 XII
Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu rozegrała turniej finałowy Mistrzostw Opola w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Dziewczęta z naszej szkoły sprawiły sobie i nam wszystkim prezent mikołajkowy zajmując III  miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Stokłosa Nicola, Bonikowska Paulina, Żyła Natalia, Sawicka Karolina, Wilk Monika, Warchoł Daria, Rybczyńska Paulina, Buchowiec Ola, Hendel Oliwia. Gratulujemy!!!

2 XII
2 grudnia 2011r. odbył się w naszej szkole XII Międzygimnazjalny Konkurs „Matematyczny Czar Par”. W konkursie wzięło udział 9 par. Nasza drużyna – Agata Woźniak z Id i Mateusz Bartela z II c zajęła III miejsce.

30 XI
W konkursie profilaktycznym „ Myślę, więc nie biorę”, którego organizatorem było PG 1 w Opolu, nasza uczennica Dagmara Klonowska(I f), w kategorii prac literackich zajęła II miejsce.

29 XI
Turniej pływacko – ratowniczy dla szkół gimnazjalnych miasta Opola „Wolny od uzależnień – myślący rozsądnie”, zorganizowała Komenda Miejska Policji w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Bezpieczne dziś – bezpieczne jutro”. Uczniowie z naszej szkoły zajęli wysokie, choć „pechowe” dla sportowca czwarte miejsce. Do medalowych miejsc zabrakło bardzo niewiele i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się powrócić na podium. Szkołę reprezentowali: Izabela Brocka, Wiktoria Pawłowska, Mateusz Rychłowski. Turniej był częścią panelową Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej".

29 XI
W PLO nr II w Opolu zorganizowany został dla uczniów gimnazjów konkurs „Matematyka i fizyka dla zaawansowanych”, którego zwycięzcą został  Michał Szymański z III d – otrzymał tytuł: Mistrza Mat – Fizu szkół gimnazjalnych.

29 XI
Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 5 rozegrała w dniu 29.11.2011 finałowy turniej Mistrzostw Opola w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Zawodnicy z naszej szkoły nie  przegrali żadnego meczu i zajęli I miejsce!!! Złote medale są nagrodą za pokonanie drużyn z PG8, PG1, PG2, PG7. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Sebastiana Dudę z klasy IIIa. Piłkarze z naszej szkoły będą reprezentować Opole w ćwierćfinale mistrzostw wojewódzkich. W drużynie PG 5 zagrali: Duda Sebastian, Radosław Kowalczyk, Łukasz Trojan, Adrian Koczanowski, Michał Furmański, Michał Wiśniewski, Emanuel Gawlas, Kamil Rusin, Jakub Knop i Kacper Pawlus. Życzymy dalszych sukcesów i powodzenia!!!

18 XI
Drużyna szachistów PG nr 5 w Opolu, złożona z uczniów klas drugich i pierwszych zdobyła III miejsce  w Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Drużyna PG nr 5 wystąpiła w składzie: Gracjana Król kl. 2b, Adam Kropiwnicki kl. 2d, Łukasz Ledwig kl. 1b i Oktawian Nega kl. 1d, a ich opiekunem był  pan Sławomir Szpala. Gratulujemy uczniom sukcesu i trzymamy kciuki za grę w półfinale wojewódzkim!!!

17 XI
W Konkursie Matematycznym Matmix, organizowanym dla opolskich gimnazjów przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu, uczeń kl. III d Michał Szymański zajął  III miejsce. Nasze gratulacje!

15 XI
W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie finału VII edycji konkursu małych form teatralno-filmowych dla szkół gimnazjalnych miasta Opola pn. „W Opolu chcę żyć, mieszkać i uczyć się bezpiecznie””. Organizatorem konkursu była Komenda Miejska Policji w Opolu we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola i Fundacją PRO LEGE w Opolu. Uczniowie, należący do SZKOLNEGO KLUBU FILMOWEGO, nakręcili film o charakterze profilaktycznym pt. ,,Porwanie’, który zajął II miejsce. W filmie wystąpili uczniowie  z kl. I F: Agnieszka Nowak, Wiktor Cieleban, Natalia Wołoch, Dagmara Klonowska, Agnieszka Boczkowska oraz uczennice z kl. I E: Roksana Kaleta, Adrianna Kwolek i Anna Wiśniewska- uczennica kl. II B. Dodatkowo w ramach tego  konkursu, Katarzyna Mikołajczyk- uczennica klasy III A, zajęła III miejsce prezentując plakat o charakterze profilaktycznym pt. ,,Niekontrolowane używanie komputera wciąga”.

14 XI
Kolejny raz drużyna dziewcząt naszej szkoły na podium.  Nasz team w składzie: Katarzyna Gergont, Katarzyna Sobiecka, Jadwiga Szpryngiel zdobył złoto w Międzygimnazjalnych Mistrzostwach Opola w Badmintonie. Zawody odbywały się w PG8, a udział brały wszystkie opolskie gimnazja.

7 XI
Zespół szkolnego koła teatralnego „Kalambur” zdobył II miejsce w I Opolskim Festiwalu Spektakli Profilaktycznych za przedstawienie pt.” Tylko jedno życie”.


6 XI
Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 5 złożona z uczniów i absolwentów wzięła udział w III Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Opola w nocnym pływaniu długodystansowym o Puchar Dyrektora MOSiR. W zawodach brało udział 13 drużyn z całego województwa oraz reprezentacja Parku Wodnego z Wrocławia.  Reprezentacja naszego gimnazjum przepłynęła w czasie jednostki lekcyjnej 3590m i w kategorii juniorskiej zdobyła w zawodach I miejsce !!! W wyścigu popłynęli: Natalia Gergont, Katarzyna Gergont, Wiktoria Pawłowska, Oliwia Hendel, Agnieszka Kowara, Paulina őliwińska, Aleksandra Szpryngiel, Zdobysław Antas, Marcin Niedobitek, Kamil Rusin, Michał Brzoza, Mariusz Setnicki. Nasze gratulacje!!!

5 XI
Uczniowie klasy III d: Ewa Sydor, Agnieszka Wiktorowska i  Marcel Pieczonka, uczestniczący w projekcie „Aktywny w szkole, aktywny w życiu” w konkursie „Przyrodniczo – techniczne atrakcje naszego regionu”, zorganizowanym przez Uniwersytet őląski w Katowicach otrzymali za swoją pracę wyróżnienie i nagrodę publiczności.

4 XI
Kolejny sukces odnieśli piłkarze z naszego gimnazjum. Zakwalifikowali się  do finału wojewódzkiego ogólnopolskich rozgrywek Coca Cola Cup 2012. W dwóch etapach eliminacji reprezentacja chłopców wygrała z drużynami z Turawy, Dębskiej Kuźni, PG2 Opole, Kietrza i Tułowic. Finał wojewódzki planowany jest na wiosnę, więc już teraz trzymamy mocno kciuki za dobry występ naszych piłkarzy. W drużynie PG 5 zagrali: Duda Sebastian, Radosław Kowalczyk, Mateusz Suder, Adrian Koczanowski, Michał Furmański, Piotr Szmielak, Emanuel Gawlas, Kamil Rusin, Jakub Knop i Kacper Pawlus.

31 X
Nasi ,,Szkolni Aktorzy’’, tj. Wiktor Cieleban, Julia Heleniak, Dagmara Klonowska, Agnieszka Nowak, Agnieszka Popiel Dominika Szczepaniak, Natalia Wołoch, zajęli II miejsce w II edycji międzyszkolnego konkursu ,,Bezpieczna szkoła w moich oczach. Pasje drogowskazem’’, zorganizowanym przez PG4 w Opolu. W ramach konkursu nakręcono film o charakterze profilaktycznym. Opiekunem grupy był pedagog szkolny - mgr Jacek Lewandowski.

25 X
W październiku na opolskim osiedlu Armii Krajowej spotkali się gimnazjaliści wszystkich szkół podczas Mistrzostw Opola w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum zajęła II miejsce. W kategorii chłopców zajęliśmy III lokatę. Dziewczęta w składzie: Andżelika Gulczewska, Karina Byrska, Katarzyna Gergont, Nikola Stokłosa, Hanna Błaut, Zuzanna Graczyk, Daria Ranecka, Katarzyna Nowak, Natalia Damek, Agata Siewruk. W drużynie chłopców pobiegli: Jakub Kluczniok, Mateusz Suder, Mateusz Bartela, Mateusz Rychłowski, Marcin Janiak, Emanuel Gawlas, Jan Kubiak, Maciej Hejnosz, Mateusz Dąbrowski, Łukasz Trojan.

21.09.2011
21 IX  odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej Gimnazjalistów Opola o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Tegoroczne rozgrywki, w ramach kampanii „Tak sobie życia nie ustawisz”, przeprowadzone zostały na Miejskim Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków. Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła w zawodach I miejsce trzeci raz z rzędu!!! W drodze po olbrzymi puchar i złote medale wygrali z drużynami z PG PO, PG4, PG2, PG1, a w finale z drużyną z PG7. Ponadto wszystkie indywidualne wyróżnienia otrzymali także zawodnicy z naszego gimnazjum. Najlepszym zawodnikiem oraz najlepszym strzelcem został Kacper Pawlus, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Knopa. W drużynie PG 5 zagrali: Duda Sebastian, Radosław Kowalczyk, Łukasz Trojan, Adrian Koczanowski, Michał Furmański, Piotr Szmielak, Emanuel Gawlas, Kamil Rusin, Jakub Knop i Kacper Pawlus.
Gratulujemy!!!