plo nr 8 opole

Wydarzenia

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas maturalnych nie przystępują do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego. Decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika z zagrożenia epidemiologicznego.
Do matury ustnej mogą jednak przystąpić uczniowie, którzy zmierzają studiować na uczelniach zagranicznych, wymagających w procesie rekrutacji wyników egzaminu ustnego. Absolwenci, którzy zamierzają przystąpić do egzaminów ustnych, powinni poinformować dyrektora szkoły o zamiarze przystąpienia do nich do dnia 25 maja.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 maja 2020 r.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie CMI. Już w tym roku szkolnym zainteresowani uczniowie mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których uczą się myślenia algorytmicznego oraz programowania. Nieważne, czy wiesz, co to algorytm, czy nie. Naucz się programowania i zapanuj nad algorytmami. Poznaj informatykę od podszewki.
Zapisy na początku roku szkolnego 2020/21 u nauczyciela prowadzącego projekt – Aleksandry Trawińskiej.

cmi

W dziale rekrutacja podano terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/21 ustalone w oparciu o § 11b ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

zzp eo

Drodzy uczniowie klas ósmych,

przed Wami egzamin ósmoklasisty, dlatego nauczyciele PLO nr VIII w Opolu przygotowali zestawy z języka polskiego i matematyki, które ułatwią powtórzenie i sprawdzenie wiedzy z tych przedmiotów. Zestawy z pytaniami będą zamieszczane cyklicznie, cotygodniowo, aż do egzaminów, na stronie PLO nr VIII [www.lo8.opole.pl]. Tam też, pod koniec tygodnia, znajdziecie odpowiedzi do każdego zestawu z pytaniami. W ramach powtórzenia, aby przypomnieć treść obowiązkowych lektur z języka polskiego, przygotowaliśmy przewodnik po tych utworach literackich. Znajdziecie go obok zestawów. W każdym tygodniu będą prezentowane informacje na temat kolejnych lektur.

Życzymy powodzenia i bardzo dobrych wyników z egzaminów.

Trzymamy za Was kciuki i zapraszamy do naszej szkoły.

[MATEMATYKA - ZESTAW ZADAŃ NR 1]        [ODPOWIEDZI]

[JĘZYK POLSKI - ZESTAW ZADAŃ NR 1]     [ODPOWIEDZI]

Policja zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat pn. „Policja w walce zCOVID-19", realizowanym przez Wydział Prezydialny i Komunikacji Społecznej oraz Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych w Opolu, a jego zadaniem jest propagowanie bezpiecznych zachowań podczas panującej epidemii oraz promocja zawodu policjanta. Laureatom konkursu za zajęcie I. II i III miejsca przyznane zostaną nagrody.

Plakat w wykonaniu uczniów powinien skupić uwagę odbiorcy, zachęcić go do pozostania w domu oraz uświadomić i wpłynąć na jego postawę w kontekście odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych ludzi, a także przedstawić codzienne zmagania Policji w walce z istniejącym zagrożeniem.

Szczegóły >>>