Wydarzenia

13 grudnia 2017 roku w naszym liceum odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu "Matematyczny Czar Par" skierowanego w tym roku do gimnazjalistów klas drugich i trzecich. Organizatorkami były: p. Agata Damek, p. Ewa Kasprowicz-Szerner oraz p. Sylwia Król. Głównym celem konkursu była wspólna zabawa matematyką. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz gier logicznych.
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku udział wzięło osiem zespołów z następujących szkół: ZSP nr 3 w Dędskiej Kuźni, PSP w Kątach Opolskich, PSP nr 33 w Opolu, PG nr 6 w ZSO Nr I w Opolu, PKG SPSK w Opolu, SJG WSERO w Opolu, PLO IX w Opolu oraz nasze PLO VIII w Opolu.
Pierwsze miejsce w zmaganiach zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Opolu.

Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i zmagania.
Serdecznie zapraszamy już za rok!

Uczniowie PLO nr 8 w ramach podejmowanych działań z zakresu doradztwa zawodowego i współpracy z Biurem Karier Politechniki Opolskiej wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na terenie uczelni. Młodzież m.in. zwiedziła Muzeum Lamp Rentgenowskich - (największa kolekcja w Europie) i doskonaliła swoje umiejętności
w zakresie działań ekonomicznych poprzez udział w ekonomicznej grze planszowej| - Chłopska Szkoła Biznesu.

Drodzy Uczniowie! Z okazji zbliżających się świąt organizujemy konkurs, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji Bożego Narodzenia obchodzonych w różnych krajach europejskich oraz wykorzystać znajomość języków obcych, których uczycie się w naszej szkole.

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1) wejść na stronę : https://join.quizizz.com
2) wprowadzić 6-cio cyfrowy kod gry:
a) dla uczniów uczących się j.angielskiego i hiszpańskiego : 441383
b) dla uczniów uczących się j.angielskiego i niemieckiego : 698483
c) dla uczniów uczących się j.angielskiego i francuskiego : 508056 i kliknąć "kontynuuj"
3) wprowadzić swoje imię, nazwisko i klasę oraz kliknąć "dołącz do gry!"
4) po otrzymaniu awatara kliknąć "start ".

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 19 grudnia.

W Mikołajki 06.12.2017r. uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn województwa wyłonionych z dwóch półfinałów.
Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich. Natomiast drugi stopień podium należał już do nas i drużyna PLO nr VIII w Opolu wywalczyła srebrne medale oraz tytuł wicemistrza województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018! Ogromne gratulacje dla naszych szachistów, którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Skład zwycięskiej drużyny: Adam Bidziński, Kacper Jankowiak, Jakub Srebrny, Emilia Karleszko. Warto zaznaczyć, że Jakub Srebrny wygrał rywalizację na szachownicy nr 3. Brawa dla szachistów!

23 listopada 2017r. w ramach Dni Przedsiębiorczości, odbył się w naszej szkole kolejny, już X Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.