strefa ucznia  strefa rodzica 

Wydarzenia

"StartUp - mój pomysł na sukces" to konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Żyjemy w epoce StartUp-ów. Prawie codziennie można znaleźć informacje o fantastycznym StartUp-ie, który zmienił świat (np. Google czy Facebook).  A może Ty również będziesz kiedyś twórcą wspaniałego StartUp-u, którym zachwyci się świat, i który będzie początkiem Twojej wspaniałej kariery zawodowej.

Polecenie: Twoje zadanie polega na opracowaniu i opisaniu pomysłu na stworzenie StartUp-u. Opisz, na czym polegałaby działalność Twojej firmy i gdzie szukał(a)byś pomocy na starcie.

Przy ocenie pracy będzie brana pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość, spójność oraz strona estetyczna pracy.
Praca nie powinna przekraczać 3 stron formatu A-4, rozmiar czcionki 12.
Może być również przygotowana w formie prezentacji Power Point, o zawartości najwyżej 12 slajdów.

Prace należy przesłać z własnego adresu e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 października 2018r. do godz. 24.00.
Prace, które otrzymamy po ww. terminie nie będą sprawdzane.

W temacie maila uczeń wpisuje: imię i nazwisko, szkołę i klasę do której chodzi (koniecznie, gdyż adres z którego wysyłane jest zadanie często nie wskazuje, jak nazywa się uczestnik).
Praca również musi być również na końcu podpisana imieniem i nazwiskiem, szkołą i klasą do której chodzi autor tekstu i zapisane w formacie zgodnym z programem Microsoft Office.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Czekamy na Wasze prace, życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu [PDF] >>>

 

 

 

Informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 nasza placówka nie pośredniczy pomiędzy rodzicem a firmą ubezpieczeniową w zawieraniu umów ubezpieczenia w zakresie NNW. Poniżej przedstawiamy oferty dwóch firm ubezpieczeniowych. Aby ubezpieczyć dziecko należy wejść na jedną z poniższych stron i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.

  1. Oferta Nord Partner Sp. z o.o., umożliwia zawarcie ubezpieczenia w jednym z dwóch towarzystw ubezpieczeń tj. Uniqa TU S.A. lub InterRisk TU S.A. Każda z ofert obejmuje 5 wariantów ubezpieczenia, zróżnicowanych pod względem zakresu i wysokości składki. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od 1 września 2018 r. pod warunkiem, że umowa zostanie zawarta do 30 października 2018 r. Umowę zawiera się z wykorzystaniem platformy internetowej znajdującej się pod adresem:

www.ubezpieczenieuczniow.pl - kod dostępu do oferty : B2JT5F

  1. Oferta Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej S.A., umożliwia zawarcie ubezpieczenia w InterRisk TU S.A. w jednym z 6 wariantów, bazuje jednak na innych założeniach i schematach. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od 1 września 2018 r. pod warunkiem, że umowa zostanie zawarta do dnia 15 października 2018 r. Umowę zawiera się z wykorzystaniem platformy internetowej znajdującej się pod adresem:

www.ubezpieczenia.nau.pl – hasło: tmaj3318

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na wskazanych platformach internetowych.

14 września 2018 roku na Politechnice Opolskiej klasy drugie naszego liceum wzięły udział w Opolskim Salonie Maturzystów 2018 organizowanym przez Perspektywy. Podczas UROCZYSTEJ INAUGURACJI SALONU uczniowie mogli wysłuchać wykładu "Matura 2019 - o tym co najważniejsze oraz obowiązki i prawa maturzysty".
Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu omawiali metody przygotowywania się do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii, wos i historii. Zwracali uwagę na najczęściej popełniane błędy, sposoby rozwiązywania zadań typu maturalnego i zasady ich oceniania.
Licealiści mieli okazję spotkania z przedstawicielami publicznych uczelni akademickich regionu, gdzie poznawali ogólne zasady rekrutacji.

Rodziców zapraszamy do udziału w wywiadówce, która odbędzie się 13.09.2018 (czwartek) o godz. 18.00.

Zebranie organizacyjne, zapoznanie rodziców z podstawowymi dokumentami szkoły, informacje dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2018/2019, inf. o próbnym egzaminie gimnazjalnym, ustalenie zasad współpracy rodziców ze szkołą. W kl. 3 gimnazjum poinformowanie rodziców o wyborze języka obcego na egzamin gimnazjalny (do 20.09.) oraz dostosowaniach uczniów do egzaminu gimnazjalnego (do 30.09.).

Pod poniższym linkiem prezentujemy plan lekcji obowiązujący w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 (obowiązuje od dnia 03.09.2018).

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony