strefa ucznia  strefa rodzica 

Wydarzenia

W dniu 18.10.2017 roku młodzież z naszej szkoły odwiedziła Teatr Kochanowskiego w Opolu biorąc udział w spektaklu "Coś pomiędzy"  Martina Heckmannsa w reż. Tomasza Cymermana. Spektakl traktuje o pogłębiającej się pustce mentalnej współczesnego świata. Opolska inscenizacja opowiada o trwaniu gdzieś pomiędzy tym, co treściwe, ważne, warte głębszej refleksji, a do czego zdaje się nie dorastać pokolenie współczesnych dwudziesto, trzydziestolatków, które traktuje świat zastany jako content nie wymagający od nich większej interakcji.

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej - umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem - pisze Nowa Trybuna Opolska w tekście wprowadzającym do plebiscytu organizowanego pod hasłem: NAUCZYCIEL NA MEDAL.

Czytelnicy NTO nominowali do plebiscytu trójkę nauczycielek z naszej szkoły: KATARZYNA CHOCIANOWICZ, ELŻBIETA KIERYCZ, ANNA ZEMBACZYŃSKA. Gratulujemy!
Swój głos można oddać za pomocą SMS (koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT). Więcej informacji w dalszej części artykułu.

 

XIII MEMORIAŁ SZACHOWY
im. Aleksandra Kamińskiego

Aleksander Kamiński

18.10.2017 r., godz. 14.30
PLO nr VIII w Opolu
Sala nr 3


Zapraszamy wszystkich,
szczególnie uczniów klas pierwszych liceum!!!
Powodzenia!!!

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego:
Wojciech Orczyk, Sławomir Szpala.

 

1 września oficjalnie rozpoczęło działalność Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu, które korzysta z bazy i kontynuuje tradycje Publicznego Gimnazjum nr 5. Młodzież ma już za sobą kilka bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich był wyjazd integracyjny na Górę Świętej Anny. Choć pogoda płatała figle, wszystkim dopisywały humory. Wyjazd stał się świetną okazją do poznania nowych koleżanek i kolegów, a także wychowawców. Uczniowie każdej klasy otrzymali zadanie, by zaprezentować się jako zespół, dlatego pokoje i korytarze ośrodka wypełnił taniec, śpiew i gorące dyskusje dotyczące ważnej kwestii - jak odegrać zaplanowaną scenkę, by najlepiej wypaść.

Dobry kandydat to osoba, która:
1. nie ma problemów z nauką,
2. lubi działać społecznie,
3. budzi zaufanie,
4. łatwo nawiązuje kontakty,
5. jest odważna w działaniach i odporna na stres i krytykę.
Jeszcze przed przystąpieniem do wyborów na przewodniczącego każdy kandydat ma obowiązek zapoznać się z zasadami funkcjonowania samorządu, regulaminem jego działalności oraz kompetencjami.

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony