Wydarzenia

Miasto Opole wraz z Centrum Wystawienniczo-Kongresowym organizuje konferencję „Opole – the place to grow”, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką nowoczesnych usług dla biznesu. Konferencja odbędzie się 27 listopada, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.
Link do rejestracji i agenda : https://absl.pl/pl/inicjatywy/konferencje-regionalne-2/opole/
Po merytorycznej części wydarzenia odbędzie się koncert zespołu Jarecki Live Band, połączony ze stand-upem Jakuba Krzaka, na który zapraszamy uczniów.

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę "Ojcowie niepodległości" poświęconą 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy również do zapoznania się z wystawką "44 cytaty na 100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę".