Wydarzenia

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Policji Państwowej wraz z Komendą Miejska Policji w Opolu i Państwową Medyczną Szkołą Zawodową w Opolu zorganizowany zostanie w dniu 5 grudnia 2019 roku ,,Konkurs wiedzy o Policji dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego''.

Celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw społecznych w środowisku szkolnym, przybliżenie etosu służby policyjnej w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, rozwijanie pasji i zainteresowań wśród młodzieży szkolnej, budowanie i kreowanie pozytywnych wzorów i autorytetów oraz promocja służby w Policji jako alternatywy dla młodzieży na dalsze wybory życiowe.

Uczniowie zainteresowani konkursem proszeni są o kontakt z pedagogiem szkolnym - panem Jackiem Lewandowskim do 21.11.2019 r.

W załączonym pliku pdf znajdują się informacje na temat elektronicznej karty szkolnej uprawniającej do wejścia na teren szkoły.

4.11.2019 szachiści PLO VIII w Opolu zdobyli III miejsce w Mistrzostwach Opola w Szachach – Drużynowo! Sukces ogromny, bo startowało 10 szkół średnich miasta Opola! W drużynie zagrali: Szymon Lotz, Sebastian Stypka, Grzegorz Prorok i Emilia Karleszko!!! Gratulujemy!!!