plo nr 8 opole

Wydarzenia

W ramach realizowania zadań z zakresu doradztwa zawodowego, uczniowie PLO nr VIII wzięli udział w wykładach przygotowanych z z okazji Festiwalu Kariery zorganizowanym przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

fk1

Z okazji ustanowienia przez Sejm i Senat RP

2019 Rokiem Stanisława Moniuszki
biblioteka zaprasza uczniów i nauczycieli
na prezentację multimedialną
poświęconą twórcy polskiej opery narodowej.

W ramach prezentacji dowiemy się:
• dlaczego został ustanowiony Rok Moniuszkowski?
• dlaczego Moniuszko jest nazywany ojcem polskiej opery narodowej?
• dowiemy się o mitach dotyczących Stanisława Moniuszki, a także co zawdzięczamy Moniuszce?
• usłyszymy różne wersje arii Skołuby ze Strasznego Dworu oraz arię Jontka z opery Halka
• ciekawostki o Stanisławie Moniuszce
• dowiemy się o ważniejszych wydarzeniach artystycznych odbywających się i planowanych w Polsce i za granicą

W dniu 26.04.2019 na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych "Świętokrzyskie 2019", Mistrzostwach Polski Judo Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych w Chęcinach, Andrzej Radzik w kategorii wagowej +90 kg wygrał wszystkie walki, zdobywając pierwsze miejsce. Andrzej został Mistrzem Polski w judo. Gratulujemy sukcesu!

W szkole zorganizowano Targi Edukacyjne. Podczas targów, przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych prezentowali swoje oferty edukacyjne i informowali o zasadach rekrutacji.