strefa ucznia  strefa rodzica 

Wydarzenia

13 grudnia 2017 roku w naszym liceum odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu "Matematyczny Czar Par" skierowanego w tym roku do gimnazjalistów klas drugich i trzecich. Organizatorkami były: p. Agata Damek, p. Ewa Kasprowicz-Szerner oraz p. Sylwia Król. Głównym celem konkursu była wspólna zabawa matematyką. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz gier logicznych.
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku udział wzięło osiem zespołów z następujących szkół: ZSP nr 3 w Dędskiej Kuźni, PSP w Kątach Opolskich, PSP nr 33 w Opolu, PG nr 6 w ZSO Nr I w Opolu, PKG SPSK w Opolu, SJG WSERO w Opolu, PLO IX w Opolu oraz nasze PLO VIII w Opolu.
Pierwsze miejsce w zmaganiach zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Opolu.

Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i zmagania.
Serdecznie zapraszamy już za rok!

Uczniowie PLO nr 8 w ramach podejmowanych działań z zakresu doradztwa zawodowego i współpracy z Biurem Karier Politechniki Opolskiej wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na terenie uczelni. Młodzież m.in. zwiedziła Muzeum Lamp Rentgenowskich - (największa kolekcja w Europie) i doskonaliła swoje umiejętności
w zakresie działań ekonomicznych poprzez udział w ekonomicznej grze planszowej| - Chłopska Szkoła Biznesu.

Drodzy Uczniowie! Z okazji zbliżających się świąt organizujemy konkurs, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji Bożego Narodzenia obchodzonych w różnych krajach europejskich oraz wykorzystać znajomość języków obcych, których uczycie się w naszej szkole.

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1) wejść na stronę : https://join.quizizz.com
2) wprowadzić 6-cio cyfrowy kod gry:
a) dla uczniów uczących się j.angielskiego i hiszpańskiego : 441383
b) dla uczniów uczących się j.angielskiego i niemieckiego : 698483
c) dla uczniów uczących się j.angielskiego i francuskiego : 508056 i kliknąć "kontynuuj"
3) wprowadzić swoje imię, nazwisko i klasę oraz kliknąć "dołącz do gry!"
4) po otrzymaniu awatara kliknąć "start ".

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 19 grudnia.

W Mikołajki 06.12.2017r. uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn województwa wyłonionych z dwóch półfinałów.
Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich. Natomiast drugi stopień podium należał już do nas i drużyna PLO nr VIII w Opolu wywalczyła srebrne medale oraz tytuł wicemistrza województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018! Ogromne gratulacje dla naszych szachistów, którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Skład zwycięskiej drużyny: Adam Bidziński, Kacper Jankowiak, Jakub Srebrny, Emilia Karleszko. Warto zaznaczyć, że Jakub Srebrny wygrał rywalizację na szachownicy nr 3. Brawa dla szachistów!

23 listopada 2017r. w ramach Dni Przedsiębiorczości, odbył się w naszej szkole kolejny, już X Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony