plo nr 8 opole

Aktualności

W dniu 21 marca 2019 roku (czwartek) w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Nr VIII w Opolu odbędzie się dzień otwarty. Osoby zainteresowane nauką w naszej szkole, zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO W PLO VIII
godz. 9.00 – 15.00

• Punkt informacyjny PLO VIII – stoisko naprzeciw drzwi wejściowych do szkoły , sala 1,parter

• Pokaz ratownictwa przedmedycznego – sala 3 parter

• Konkurs mitologiczny – sala 4 parter

• Warsztaty i zajęcia praktyczne z zakresu fizjoterapii – „Jak dbać o kręgosłup” sala gimnastyczna 11.30 – 12.30

• Warsztaty i zajęcia praktyczne z zakresu kosmetologii i dietetyki prowadzone przez studentów Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej – sale 7-8 ,parter , godz. 10.00 – 14.00

• Sprawa o zabójstwo”- symulacja rozprawy sądowej prowadzona przez studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Opolskiego – sala 4 parter, godz. 13.00 – 14.00

• "Artyści są wśród nas" - prezentacje aktorskie i wokalne naszych uczniów w wykonaniu koła teatralnego „Kalambur” – sala 18-19 ,I piętro

• Robotyka oraz wirtualna rzeczywistość– sala 28, I piętro

• Informatyczni Milionerzy – sala 32, I piętro

• Żmija filozofija”- warsztaty z filozofii poprowadzi dr Marcin Pietrzak – Wydział Filozofii Uniwersytetu Opolskiego, sala 23 , I piętro

• Zabawna matematyka, lekcje otwarte dla rodziców i uczniów – sala 27,I piętro

• Matematyka na planszy- sala 35 ,II piętro

• Ciekawe doświadczenia chemiczne – sala 37 ,II piętro

• "Opanuj stres" - możliwość skorzystania z fotela masującego - korytarz obok sali 43

• "Trening mózgu" - Biofeedback i jego możliwości - korytarz obok sali 43, II piętro

• Gry i zabawy językowe – sala 44 ,II piętro

• Karaoke – sala 44,II piętro

Okazja do rozmowy z Dyrektorem szkoły i nauczycielami uczącymi

Wycieczki po szkolnych zakamarkach w towarzystwie obecnych licealistów

21 marca 2019r.

W dniu 20.02.2019 w Opolu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Naszą szkołę reprezentował Filip Badeja, który został laureatem konkursu. Serdecznie gratulujemy fantastycznego wyniku i życzymy dalszego zgłębiania pasji przyrodniczych. Brawo!

Uczniów i rodziców prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami dotyczącymi egzaminu gimnazjalnego:

Informacja o egzaminie dla rodziców [plik PDF]

Uczeń na egzaminie gimnazjalnym [plik PDF]

W dniu 06 marca 2019 w Opolu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Naszą szkołę, a zarazem stolicę regionu - Miasto Opole, reprezentował Michał Kwaśniak, który został laureatem konkursu. Serdecznie gratulujemy fantastycznego wyniku i życzymy dalszego zgłębiania pasji przyrodniczych. Brawo!

Klasa medyczna naszego LO odbyła dzisiaj zajęcia na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajęcia dotyczyły barwienia ściany komórkowej bakterii gram dodatnich i gram ujemnych.