strefa ucznia  strefa rodzica 

Aktualności

Pod poniższym linkiem prezentujemy nowy plan lekcji obowiązujący od 21.01.2019.

W dniu 17.01.2019 (czwartek) o godz. 18.00 w LO8 Opole odbędą się spotkania nauczycieli z rodzicami w ramach konsultacji i wywiadówek. 

Podsumowanie pracy dydaktyczno - wychowawczej za I półrocze roku szkolnego 2018/ 2019, wnioski do dalszej pracy.

spotkanie z rodzicami

Zajęcia prowadzone w ramach projektu "Carpe diem" odbędą się w następujących terminach:
05.01.2019
19.01.2019
16.02.2019
02.03.2019
16.03.2019

14 grudnia 2018r. w ramach Dni Przedsiębiorczości, odbył się w naszej szkole kolejny, już XI Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły z VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.
W ciekawy, niestresujący, często rozrywkowy sposób, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ekonomiczną, własną kreatywność, doskonalili umiejętność pracy w zespole.
Podczas imprezy dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu p. Małgorzata Radziszewska, opowiedziała o ciekawych, ułatwiających życie codzienne, sposobach wykorzystania wiedzy ekonomicznej. Natomiast przedstawiciel NBP p. Sławomir Kusz prowadził z uczestnikami konkursu rozważania dotyczące związku NBP ze Św. Mikołajem.
Jedną z atrakcji tego dnia był też występ szkolnego teatru „Kalambur”, którego aktorzy zaprezentowali przedstawienie „Rozmowa kwalifikacyjna”.
Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajął zespół z PSP nr 2, drugie - zespół z PLO nr II (PG nr 10), trzecie -zespół z PG w Zdzieszowicach, czwarte - zespół z PSP nr 1 w Zdzieszowicach, a piąte zespół z PSP nr 1 w Krapkowicach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski.
Gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do nieustannego poszerzania swojej wiedzy ekonomicznej.

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony