Aktualności

Drodzy Uczniowie! Z okazji zbliżających się świąt organizujemy konkurs, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat tradycji Bożego Narodzenia obchodzonych w różnych krajach europejskich oraz wykorzystać znajomość języków obcych, których uczycie się w naszej szkole.

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1) wejść na stronę : https://join.quizizz.com
2) wprowadzić 6-cio cyfrowy kod gry:
a) dla uczniów uczących się j.angielskiego i hiszpańskiego : 441383
b) dla uczniów uczących się j.angielskiego i niemieckiego : 698483
c) dla uczniów uczących się j.angielskiego i francuskiego : 508056 i kliknąć "kontynuuj"
3) wprowadzić swoje imię, nazwisko i klasę oraz kliknąć "dołącz do gry!"
4) po otrzymaniu awatara kliknąć "start ".

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 19 grudnia.

W Mikołajki 06.12.2017r. uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn województwa wyłonionych z dwóch półfinałów.
Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich. Natomiast drugi stopień podium należał już do nas i drużyna PLO nr VIII w Opolu wywalczyła srebrne medale oraz tytuł wicemistrza województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018! Ogromne gratulacje dla naszych szachistów, którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Skład zwycięskiej drużyny: Adam Bidziński, Kacper Jankowiak, Jakub Srebrny, Emilia Karleszko. Warto zaznaczyć, że Jakub Srebrny wygrał rywalizację na szachownicy nr 3. Brawa dla szachistów!

23 listopada 2017r. w ramach Dni Przedsiębiorczości, odbył się w naszej szkole kolejny, już X Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.

W dniach 30 listopada i 01 grudnia 2017 r. uczniowie z klas drugich wzięli udział w programie profilaktyki zintegrowanej ,,Archipelag Skarbów’’. Program został zrealizowany na terenie naszej szkoły. W takcie zajęć młodzież nabywała m.in. umiejętności społeczne, zapoznała się z konstruktywnymi sposobami radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Przedstawiono wiedzę na temat niekorzystnego wpływu środków psychoaktywnych na zawieranie znajomości i budowanie relacji interpersonalnych. Podjęto problematykę dotyczącą wychowania seksualnego i zachowań agresywnych wśród dorastającej młodzieży.
Uczestnikami programu byli również rodzice. Podczas spotkania omówiono przede wszystkim problematykę dotyczącą komunikacji dorosły - dziecko i przedstawiono wybrane wyniki badań z zakresu profilaktyki wychowawczej.

Uczniowie z naszych oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach pt. ,,Kompetencje społeczne – komunikacja interpersonalna’’. Zajęcia zostały zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Opolu i Wydział Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola.