Aktualności

"StartUp - mój pomysł na sukces" to konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Żyjemy w epoce StartUp-ów. Prawie codziennie można znaleźć informacje o fantastycznym StartUp-ie, który zmienił świat (np. Google czy Facebook).  A może Ty również będziesz kiedyś twórcą wspaniałego StartUp-u, którym zachwyci się świat, i który będzie początkiem Twojej wspaniałej kariery zawodowej.

Polecenie: Twoje zadanie polega na opracowaniu i opisaniu pomysłu na stworzenie StartUp-u. Opisz, na czym polegałaby działalność Twojej firmy i gdzie szukał(a)byś pomocy na starcie.

Przy ocenie pracy będzie brana pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość, spójność oraz strona estetyczna pracy.
Praca nie powinna przekraczać 3 stron formatu A-4, rozmiar czcionki 12.
Może być również przygotowana w formie prezentacji Power Point, o zawartości najwyżej 12 slajdów.

Prace należy przesłać z własnego adresu e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 października 2018r. do godz. 24.00.
Prace, które otrzymamy po ww. terminie nie będą sprawdzane.

W temacie maila uczeń wpisuje: imię i nazwisko, szkołę i klasę do której chodzi (koniecznie, gdyż adres z którego wysyłane jest zadanie często nie wskazuje, jak nazywa się uczestnik).
Praca również musi być również na końcu podpisana imieniem i nazwiskiem, szkołą i klasą do której chodzi autor tekstu i zapisane w formacie zgodnym z programem Microsoft Office.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Czekamy na Wasze prace, życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu [PDF] >>>

Informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 nasza placówka nie pośredniczy pomiędzy rodzicem a firmą ubezpieczeniową w zawieraniu umów ubezpieczenia w zakresie NNW. Poniżej przedstawiamy oferty dwóch firm ubezpieczeniowych. Aby ubezpieczyć dziecko należy wejść na jedną z poniższych stron i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją.

1. Oferta Nord Partner Sp. z o.o., umożliwia zawarcie ubezpieczenia w jednym z dwóch towarzystw ubezpieczeń tj. Uniqa TU S.A. lub InterRisk TU S.A. Każda z ofert obejmuje 5 wariantów ubezpieczenia, zróżnicowanych pod względem zakresu i wysokości składki. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od 1 września 2018 r. pod warunkiem, że umowa zostanie zawarta do 30 października 2018 r. Umowę zawiera się z wykorzystaniem platformy internetowej znajdującej się pod adresem:

www.ubezpieczenieuczniow.pl - kod dostępu do oferty : B2JT5F

1. Oferta Nauczycielskiej Agencji Ubezpieczeniowej S.A., umożliwia zawarcie ubezpieczenia w InterRisk TU S.A. w jednym z 6 wariantów, bazuje jednak na innych założeniach i schematach. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od 1 września 2018 r. pod warunkiem, że umowa zostanie zawarta do dnia 15 października 2018 r. Umowę zawiera się z wykorzystaniem platformy internetowej znajdującej się pod adresem:

www.ubezpieczenia.nau.pl – hasło: tmaj3318

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na wskazanych platformach internetowych.

14 września 2018 roku na Politechnice Opolskiej klasy drugie naszego liceum wzięły udział w Opolskim Salonie Maturzystów 2018 organizowanym przez Perspektywy. Podczas UROCZYSTEJ INAUGURACJI SALONU uczniowie mogli wysłuchać wykładu "Matura 2019 - o tym co najważniejsze oraz obowiązki i prawa maturzysty".
Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu omawiali metody przygotowywania się do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów: matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii, wos i historii. Zwracali uwagę na najczęściej popełniane błędy, sposoby rozwiązywania zadań typu maturalnego i zasady ich oceniania.
Licealiści mieli okazję spotkania z przedstawicielami publicznych uczelni akademickich regionu, gdzie poznawali ogólne zasady rekrutacji.

Rodziców zapraszamy do udziału w wywiadówce, która odbędzie się 13.09.2018 (czwartek) o godz. 18.00.

Zebranie organizacyjne, zapoznanie rodziców z podstawowymi dokumentami szkoły, informacje dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2018/2019, inf. o próbnym egzaminie gimnazjalnym, ustalenie zasad współpracy rodziców ze szkołą. W kl. 3 gimnazjum poinformowanie rodziców o wyborze języka obcego na egzamin gimnazjalny (do 20.09.) oraz dostosowaniach uczniów do egzaminu gimnazjalnego (do 30.09.).

Pod poniższym linkiem prezentujemy plan lekcji obowiązujący w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/19 (obowiązuje od dnia 03.09.2018).