plo nr 8 opole

Aktualności

W ramach realizowania zadań z zakresu doradztwa zawodowego, uczniowie PLO nr VIII wzięli udział w wykładach przygotowanych z z okazji Festiwalu Kariery zorganizowanym przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu

fk1

Z okazji ustanowienia przez Sejm i Senat RP

2019 Rokiem Stanisława Moniuszki
biblioteka zaprasza uczniów i nauczycieli
na prezentację multimedialną
poświęconą twórcy polskiej opery narodowej.

W ramach prezentacji dowiemy się:
• dlaczego został ustanowiony Rok Moniuszkowski?
• dlaczego Moniuszko jest nazywany ojcem polskiej opery narodowej?
• dowiemy się o mitach dotyczących Stanisława Moniuszki, a także co zawdzięczamy Moniuszce?
• usłyszymy różne wersje arii Skołuby ze Strasznego Dworu oraz arię Jontka z opery Halka
• ciekawostki o Stanisławie Moniuszce
• dowiemy się o ważniejszych wydarzeniach artystycznych odbywających się i planowanych w Polsce i za granicą

W szkole zorganizowano Targi Edukacyjne. Podczas targów, przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych prezentowali swoje oferty edukacyjne i informowali o zasadach rekrutacji.

Zespół teatralny KALAMBUR zdobył miano laureata w 7. Festiwalu Artystycznym OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2019 w kategorii teatralnej za spektakl pt. „Archeologia uczuć, czyli w poszukiwaniu zaginionych wartości”. Przedstawienie pokazuje prawdziwe problemy współczesnego świata – samotność w tłumie, pogoń za pieniędzmi, przemoc, upadek wartości rodziny i zagubienie młodego człowieka próbującego bezskutecznie zrozumieć siebie i otaczającą go rzeczywistość.
A wszystko to widzimy oczyma nastoletnich, fikcyjnych bohaterów z powodzeniem wykreowanych przez zespół KALAMBURA…
W kategorii muzycznej taki sam tytuł otrzymał duet Wiktoria Gajda i Jakub Majchrzak  za prezentację piosenki pt. „Takiego chłopaka”. Gratulacje!