14 grudnia 2018r. w ramach Dni Przedsiębiorczości, odbył się w naszej szkole kolejny, już XI Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły z VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych szkół województwa opolskiego.
W ciekawy, niestresujący, często rozrywkowy sposób, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ekonomiczną, własną kreatywność, doskonalili umiejętność pracy w zespole.
Podczas imprezy dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu p. Małgorzata Radziszewska, opowiedziała o ciekawych, ułatwiających życie codzienne, sposobach wykorzystania wiedzy ekonomicznej. Natomiast przedstawiciel NBP p. Sławomir Kusz prowadził z uczestnikami konkursu rozważania dotyczące związku NBP ze Św. Mikołajem.
Jedną z atrakcji tego dnia był też występ szkolnego teatru „Kalambur”, którego aktorzy zaprezentowali przedstawienie „Rozmowa kwalifikacyjna”.
Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajął zespół z PSP nr 2, drugie - zespół z PLO nr II (PG nr 10), trzecie -zespół z PG w Zdzieszowicach, czwarte - zespół z PSP nr 1 w Zdzieszowicach, a piąte zespół z PSP nr 1 w Krapkowicach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski.
Gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do nieustannego poszerzania swojej wiedzy ekonomicznej.

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”