6.03.2019r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce, do którego zostało zakwalifikowanych aż 7 uczniów z klasy IIId.
W pierwszej części uczestnicy pisali test z wiedzy ekonomicznej, po czym 6 osób z najwyższą liczbą punktów przystąpiło do drugiej części finałowej, podczas której przedstawiali komisji konkursowej i zgromadzonej publiczności samodzielnie przygotowane prezentacje multimedialne na wybrany temat („Czy kryptowaluty to „prawdziwe pieniądze” i czy warto w nie inwestować?”, „Emigracja zarobkowa – szansa czy zagrożenie ?” oraz „Rozliczenia bezgotówkowe – wygoda czy konieczność?”).
Do ścisłego finału został zakwalifikowany uczeń naszej szkoły: Łukasz Łoziński, który ostatecznie zajął III miejsce. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski.
Możemy się też pochwalić II miejscem w równolegle przeprowadzonym konkursie na najaktywniejszą szkołę, czyli z największą liczbą uczestników etapu szkolnego.

Serdecznie gratulujemy laureatowi i finalistom!