7 września uczniowie pierwszych klas LO nr VIII stawili się niemal w komplecie, by wspólnie ruszyć na Górę Świętej Anny. Towarzyszyli im wychowawcy klas i pedagodzy. Choć pogoda płatała figle, wszystkim dopisywały humory. Wyjazd stał się świetną okazją do poznania nowych kolegów i koleżanek, a także wychowawców, którzy towarzyszyć będą pierwszakom w kolejnych szkolnych latach. Prowadzone przez pedagogów zajęcia integracyjne pozwoliły nie tylko na wzajemne poznanie i odkrycie swoich mocnych stron, dostarczyły także mnóstwo rozrywki. Przy okazji wieczornych spotkań odkryto prawdziwe talenty artystyczne. Gratulacje należą się tym, którzy mieli odwagę je zaprezentować. Ponadto uczniowie zwiedzili sanktuarium św. Anny oraz weszli za klasztorne mury, by podziwiać wspaniały widok z ogrodu franciszkanów. Po dwóch dniach wspólnego przebywania już wiadomo, kto jest bratnią duszą, a kto nadaje się na przewodniczącego klasy.

gsa 1