strefa ucznia  strefa rodzica 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w historycznej paradzie, która przeszła ulicami Opola z okazji 800-lecia miasta. Ten wyjątkowy przemarsz miał przypomnieć Opolanom ważne postacie, które zapisały się na kartach kronik naszego grodu. Obok świętego Wojciecha, Jana Dobrego, pojawił się książę Bolesław I. Towarzyszył mu orszak poddanych jakby wprost przeniesionych z czasów średniowiecza. Stylizacja naszych uczniów – bo to oni stanowili drużynę władcy – robiła wrażenie pomimo kilku parasoli chroniących przed ulewnym deszczem. Na szczęście brak pogody nie pokrzyżował planów i uczestnicy stawili się w komplecie. Bojowego ducha podtrzymywała orkiestra dęta maszerująca na czele pochodu. Parada zakończyła się na Rynku, gdzie odczytano akt lokacji naszego miasta. Uczestnicy i obserwatorzy tego wydarzenia z pewnością zapamiętają tę niecodzienną lekcję historii.

Szersza fotorelacja na FB >>>

 

 

 

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony