Uczniowie naszej szkoły brali udział w historycznej paradzie, która przeszła ulicami Opola z okazji 800-lecia miasta. Ten wyjątkowy przemarsz miał przypomnieć Opolanom ważne postacie, które zapisały się na kartach kronik naszego grodu. Obok świętego Wojciecha, Jana Dobrego, pojawił się książę Bolesław I. Towarzyszył mu orszak poddanych jakby wprost przeniesionych z czasów średniowiecza. Stylizacja naszych uczniów – bo to oni stanowili drużynę władcy – robiła wrażenie pomimo kilku parasoli chroniących przed ulewnym deszczem. Na szczęście brak pogody nie pokrzyżował planów i uczestnicy stawili się w komplecie. Bojowego ducha podtrzymywała orkiestra dęta maszerująca na czele pochodu. Parada zakończyła się na Rynku, gdzie odczytano akt lokacji naszego miasta. Uczestnicy i obserwatorzy tego wydarzenia z pewnością zapamiętają tę niecodzienną lekcję historii.

Szersza fotorelacja na FB >>>