Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie Meloman ( pilnie) poszukiwany. Ten program edukacyjny ma na celu przygotowanie uczniów do świadomego odbioru muzyki klasycznej. 18 września na pierwszym spotkaniu, które miało charakter panelu dyskusyjnego z elementami warsztatu, uczestnicy zastanawiali się nad tym, jaki dress code obowiązuje w filharmonii i innych instytucjach kultury . Od prowadzących spotkanie – Marii Młyńskiej, Joanny Horodyńskiej i Wojciecha Wocława - uczniowie dowiedzieli się, na czym polega klasyczna elegancja.