Każdego roku Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest w szkołach całej Europy. My również zorganizowaliśmy to święto w LO8. W tym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W tym roku postawiliśmy na zabawę i łakocie oraz duże zaangażowanie młodzieży w tą imprezę. Uczniowie klasy IIIB- organizatorzy – przygotowali specjalne quizy z poszczególnych języków obcych- języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wylosowane przez siebie pytanie, mógł poczęstować się słodkościami. Wszyscy świetnie się bawili. Królowały również upieczone przez uczennice muffinki udekorowane europejskimi flagami. Było smacznie i wesoło.