W Mikołajki 06.12.2017r. uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn województwa wyłonionych z dwóch półfinałów.
Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich. Natomiast drugi stopień podium należał już do nas i drużyna PLO nr VIII w Opolu wywalczyła srebrne medale oraz tytuł wicemistrza województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018! Ogromne gratulacje dla naszych szachistów, którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Skład zwycięskiej drużyny: Adam Bidziński, Kacper Jankowiak, Jakub Srebrny, Emilia Karleszko. Warto zaznaczyć, że Jakub Srebrny wygrał rywalizację na szachownicy nr 3. Brawa dla szachistów!