7.03.2018r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Przedsiębiorczości i Wiedzy o Gospodarce, w którym wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły.
W pierwszej części uczestnicy pisali test z wiedzy ekonomicznej, po czym 6 osób z najwyższą liczbą punktów przystąpiło do drugiej części finałowej, podczas której przedstawiali komisji konkursowej i zgromadzonej publiczności samodzielnie przygotowane prezentacje multimedialne na wybrany temat („Czy kryptowaluty to „prawdziwe pieniądze” i czy warto w nie inwestować?”, „Polskie banknoty i ich zabezpieczenia” oraz „Spirala zadłużenia”).
Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych aż trzech uczniów naszej szkoły: Oliwia Suchińska i Łukasz Skotniczny z kl. IIIc i Mateusz Mazur z kl. IIId. Ostatecznie zajęli oni odpowiednio: II, IV i VI miejsca. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski.
Możemy się też pochwalić I miejscem w równolegle przeprowadzonym konkursie na najaktywniejszą szkołę, czyli z największą liczbą uczestników etapu szkolnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom!