13 grudnia 2017 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VIII odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu „Matematyczny Czar Par”. W konkursie, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, uczestniczyli gimnazjaliści z klas drugich i trzecich z opolskich i podopolskich szkół. Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki matematyki: Agata Damek, Ewa Kasprowicz-Szerner oraz Sylwia Król. Ważną rolę w organizacji konkursu odegrali nasi licealiści, którzy przygotowali wystrój sali, zadbali o przywitanie uczestników i wzięli na siebie trudną rolę jurorów. Uczniowie liceum, choć sami nie musieli sprawdzać swojej wiedzy matematycznej, to i tak przeżywali tremę jako gospodarze wydarzenia.
Na szczęście ich debiut w tej roli można uznać za bardzo udany. Głównym celem konkursu była wspólna zabawa matematyką, którą – jak się okazuje – można polubić i docenić. Rywalizacja polegała na rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz łamigłówek logicznych, wiązała się z elementem zabawy, co przyczyniło się do przyjaznej atmosfery. W tym roku udział wzięło osiem zespołów z następujących szkół: ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni, PSP w Kątach Opolskich, PSP nr 33 w Opolu, PG nr 6 w ZSO Nr I w Opolu, PKG SPSK w Opolu, SJG WSERO w Opolu, PLO IX w Opolu oraz nasze PLO VIII w Opolu. Pierwsze miejsce w zmaganiach zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Opolu, której należą się gratulacje. Serdecznie zapraszamy już za rok!