O nas w mediach

Krótki wywiad z panem Marcinem Gajdą - pracownikiem Biura Karier PMWSZ w Opolu i panem Jackiem Lewandowskim - pedagogiem szkolnym, doradcą zawodowym PLO nr VIII w Opolu oraz uczennicą liceum - Katarzyną Borończyk udzielonym dla Radia Doxa na temat zajęć organizowanych z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Szczegóły na www.doxa.fm .

Kilkudziesięciu uczniów Publicznego Liceum nr VIII w Opolu wzięło udział w kursach i stażach zawodowych w ramach projektów stażowych.

Licealiści mieli świadomość, że - w odróżnieniu od kolegów z techników - ich kompetencje zawodowe są stosunkowo niskie, dlatego zainteresowali się realizowanym w Opolu projektem. Dzięki niemu wzbogacili swoje CV, a przede wszystkim w praktyce poznali środowisko pracy, w tym wymagania stawiane pracownikowi. Na dodatek wielu dzięki stażom zarobiło swoje pierwsze pieniądze. Koordynatorem projektu w Ósemce była Joanna Dziuba, która pomagała uczniom w aplikowaniu na konkretne kursy i staże.

- Bierzemy udział w Lidze Robotów, a już drugi rok jesteśmy współorganizatorem tej ligi. Nasi uczniowie osiągają duże sukcesy, jeśli się dobrze skupią, dobrze przygotują, wracają z zawodów z medalami - dodaje Lucyna Dzikiewicz- Niski, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu
Całośc: Radio Opole

Kiedy w bieżącym roku szkolnym na opolskim rynku edukacyjnym zadebiutował nowy ogólniak, Politechnika Opolska od razu zwróciła na niego uwagę. Wiedzieliśmy, że ,,Ósemka” pobudzi konkurencję między szkołami i doprowadzi do wzrostu poziomu nauczania, a to oznacza, ze za kilka lat zawitają do nas jeszcze lepsi kandydaci na studia - pisze Lucyna Sterniuk-Gronek w Wiadomościach Uczelnianych Politechniki Opolskiej.

Historia, język polski, a także biologia, czy fizyka - w Publicznym Liceum nr 8 w Opolu ruszyły zajęcia przygotowawcze do egzaminów gimnazjalnych. W każdą sobotę, do 24 marca, będą odbywać się zajęcia z poszczególnych przedmiotów, które pojawią się na testach. Dzisiaj (03.02) młodzież miała okazję "przerobić" wybrane tematy z historii, języka polskiego i geografii.