plo nr 8 opole

O nas w mediach

Nowa Trybuna Opolska: Pięcioro uczniów z opolskiego PLO VIII stworzyło projekt dotyczący wpływu nawyków żywieniowych na problemy nastolatków ze zdrowiem. Chcą zorganizować warsztaty dla 1000 rówieśników z opolskich szkół.

Nowa Trybuna Opolska: Samorząd szkolny w PLO nr VIII dowodzi, że młodzież potrafi być aktywna i zaangażowana w sprawy publiczne.

Pracami samorządu kieruje Zuzanna, którą wspierają Julia, Natalia, Wiktoria, Marie-Luise, Anna i Aleksandra.

- Chciałyśmy mieć wpływ na to, co się dzieje w szkole. Zależało nam na tworzeniu przyjaznej atmosfery, bo przecież szkoła to nie tylko nauka - mówi Wiktoria.

- Satysfakcję sprawia możliwość realizowania własnych pomysłów – a tych nam nie brakuje - dodają Ola i Ania.

W dodatku tematycznym "Twoja Kariera" Nowej Trybuny Opolskiej zamieszczono relację z życia społeczności szkolnej PLO Nr VIII w Opolu.

Przeczytaj: Twoja Kariera 12.11.2019 NTO oraz Twoja Kariera 26.11.2019 NTO.

Krótki wywiad z panem Marcinem Gajdą - pracownikiem Biura Karier PMWSZ w Opolu i panem Jackiem Lewandowskim - pedagogiem szkolnym, doradcą zawodowym PLO nr VIII w Opolu oraz uczennicą liceum - Katarzyną Borończyk udzielonym dla Radia Doxa na temat zajęć organizowanych z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Szczegóły na www.doxa.fm .

Kilkudziesięciu uczniów Publicznego Liceum nr VIII w Opolu wzięło udział w kursach i stażach zawodowych w ramach projektów stażowych.

Licealiści mieli świadomość, że - w odróżnieniu od kolegów z techników - ich kompetencje zawodowe są stosunkowo niskie, dlatego zainteresowali się realizowanym w Opolu projektem. Dzięki niemu wzbogacili swoje CV, a przede wszystkim w praktyce poznali środowisko pracy, w tym wymagania stawiane pracownikowi. Na dodatek wielu dzięki stażom zarobiło swoje pierwsze pieniądze. Koordynatorem projektu w Ósemce była Joanna Dziuba, która pomagała uczniom w aplikowaniu na konkretne kursy i staże.