O nas w mediach

- Bierzemy udział w Lidze Robotów, a już drugi rok jesteśmy współorganizatorem tej ligi. Nasi uczniowie osiągają duże sukcesy, jeśli się dobrze skupią, dobrze przygotują, wracają z zawodów z medalami - dodaje Lucyna Dzikiewicz- Niski, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu
Całośc: Radio Opole

Kiedy w bieżącym roku szkolnym na opolskim rynku edukacyjnym zadebiutował nowy ogólniak, Politechnika Opolska od razu zwróciła na niego uwagę. Wiedzieliśmy, że ,,Ósemka” pobudzi konkurencję między szkołami i doprowadzi do wzrostu poziomu nauczania, a to oznacza, ze za kilka lat zawitają do nas jeszcze lepsi kandydaci na studia - pisze Lucyna Sterniuk-Gronek w Wiadomościach Uczelnianych Politechniki Opolskiej.

Historia, język polski, a także biologia, czy fizyka - w Publicznym Liceum nr 8 w Opolu ruszyły zajęcia przygotowawcze do egzaminów gimnazjalnych. W każdą sobotę, do 24 marca, będą odbywać się zajęcia z poszczególnych przedmiotów, które pojawią się na testach. Dzisiaj (03.02) młodzież miała okazję "przerobić" wybrane tematy z historii, języka polskiego i geografii.

1 września oficjalnie rozpoczęło działalność Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu, które korzysta z bazy i kontynuuje tradycje Publicznego Gimnazjum nr 5. Młodzież ma już za sobą kilka bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich był wyjazd integracyjny na Górę Świętej Anny. Choć pogoda płatała figle, wszystkim dopisywały humory. Wyjazd stał się świetną okazją do poznania nowych koleżanek i kolegów, a także wychowawców. Uczniowie każdej klasy otrzymali zadanie, by zaprezentować się jako zespół, dlatego pokoje i korytarze ośrodka wypełnił taniec, śpiew i gorące dyskusje dotyczące ważnej kwestii - jak odegrać zaplanowaną scenkę, by najlepiej wypaść.

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z Liceum Ogólnokształcącym nr 8 w Opolu, które powstanie na bazie dotychczasowego Publicznego Gimnazjum nr 5. Jak tłumaczy Lucyna Dzikiewicz-Niski, dyrektor szkoły, zaplanowano wiele wspólnych działań, które obejmą trzy profile tworzonych klas: medyczny z elementami ratownictwa i dietetyki, informatyczno-matematyczny i humanistyczno-prawny.