strefa ucznia  strefa rodzica 

O nas w mediach

Kiedy w bieżącym roku szkolnym na opolskim rynku edukacyjnym zadebiutował nowy ogólniak, Politechnika Opolska od razu zwróciła na niego uwagę. Wiedzieliśmy, że ,,Ósemka” pobudzi konkurencję między szkołami i doprowadzi do wzrostu poziomu nauczania, a to oznacza, ze za kilka lat zawitają do nas jeszcze lepsi kandydaci na studia - pisze Lucyna Sterniuk-Gronek w Wiadomościach Uczelnianych Politechniki Opolskiej.

Historia, język polski, a także biologia, czy fizyka - w Publicznym Liceum nr 8 w Opolu ruszyły zajęcia przygotowawcze do egzaminów gimnazjalnych. W każdą sobotę, do 24 marca, będą odbywać się zajęcia z poszczególnych przedmiotów, które pojawią się na testach. Dzisiaj (03.02) młodzież miała okazję "przerobić" wybrane tematy z historii, języka polskiego i geografii.

1 września oficjalnie rozpoczęło działalność Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu, które korzysta z bazy i kontynuuje tradycje Publicznego Gimnazjum nr 5. Młodzież ma już za sobą kilka bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich był wyjazd integracyjny na Górę Świętej Anny. Choć pogoda płatała figle, wszystkim dopisywały humory. Wyjazd stał się świetną okazją do poznania nowych koleżanek i kolegów, a także wychowawców. Uczniowie każdej klasy otrzymali zadanie, by zaprezentować się jako zespół, dlatego pokoje i korytarze ośrodka wypełnił taniec, śpiew i gorące dyskusje dotyczące ważnej kwestii - jak odegrać zaplanowaną scenkę, by najlepiej wypaść.

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z Liceum Ogólnokształcącym nr 8 w Opolu, które powstanie na bazie dotychczasowego Publicznego Gimnazjum nr 5. Jak tłumaczy Lucyna Dzikiewicz-Niski, dyrektor szkoły, zaplanowano wiele wspólnych działań, które obejmą trzy profile tworzonych klas: medyczny z elementami ratownictwa i dietetyki, informatyczno-matematyczny i humanistyczno-prawny.

Podpisanie listu intencyjnego. Od lewej: Krystian Kobyłka (dyrektor OTLiA), Lucyna Dzikiewicz-Niski (dyrektor PG5 Opole), Alicja Morawska-Rubczak (pedagog teatru i kierownik literacki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora)

Podpisanie listu intencyjnego. Od lewej: Krystian Kobyłka (dyrektor OTLiA), Lucyna Dzikiewicz-Niski (dyrektor PG5 Opole), Alicja Morawska-Rubczak (pedagog teatru i kierownik literacki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora)

Podczas konferencji „Edukacja teatralna w szkole – potrzeby i wyzwania” spotkali się w środę dyrektorzy opolskich placówek oświatowych. Prócz dyskusji, sześć placówek podpisało listy intencyjne mówiące o objęciu patronatem teatru ich klas.

Pierwsze spotkanie dotyczące edukacji teatralnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyło się pod koniec września. Gościło na nim ponad 70 dyrektorów z opolskich szkół. - Już wtedy rozmawialiśmy o różnych formach współpracy teatru ze szkołami z Opolszczyzny, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kwestie klasy patronackich – przypomina Alicja Morawska-Rubczak, pedagog teatru i kierownik literacki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

W efekcie dzisiaj kolejnych pięć szkół i przedszkole z Opolszczyzny zostało objętych patronatem OTLiA. Należą do nich: Publiczne Gimnazjum nr 10 w Opolu (kl. III), I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu (kl. II), Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Opolu (grupa teatralna), Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu (kl. I), Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Generała Władysława Andersa w Opolu (kl. I) i Przedszkole Publiczne nr 56 w Opolu.

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony