strefa ucznia  strefa rodzica 

O nas w mediach

1 września oficjalnie rozpoczęło działalność Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Opolu, które korzysta z bazy i kontynuuje tradycje Publicznego Gimnazjum nr 5. Młodzież ma już za sobą kilka bardzo ważnych wydarzeń. Jednym z nich był wyjazd integracyjny na Górę Świętej Anny. Choć pogoda płatała figle, wszystkim dopisywały humory. Wyjazd stał się świetną okazją do poznania nowych koleżanek i kolegów, a także wychowawców. Uczniowie każdej klasy otrzymali zadanie, by zaprezentować się jako zespół, dlatego pokoje i korytarze ośrodka wypełnił taniec, śpiew i gorące dyskusje dotyczące ważnej kwestii - jak odegrać zaplanowaną scenkę, by najlepiej wypaść.

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z Liceum Ogólnokształcącym nr 8 w Opolu, które powstanie na bazie dotychczasowego Publicznego Gimnazjum nr 5. Jak tłumaczy Lucyna Dzikiewicz-Niski, dyrektor szkoły, zaplanowano wiele wspólnych działań, które obejmą trzy profile tworzonych klas: medyczny z elementami ratownictwa i dietetyki, informatyczno-matematyczny i humanistyczno-prawny.

Podpisanie listu intencyjnego. Od lewej: Krystian Kobyłka (dyrektor OTLiA), Lucyna Dzikiewicz-Niski (dyrektor PG5 Opole), Alicja Morawska-Rubczak (pedagog teatru i kierownik literacki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora)

Podpisanie listu intencyjnego. Od lewej: Krystian Kobyłka (dyrektor OTLiA), Lucyna Dzikiewicz-Niski (dyrektor PG5 Opole), Alicja Morawska-Rubczak (pedagog teatru i kierownik literacki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora)

Podczas konferencji „Edukacja teatralna w szkole – potrzeby i wyzwania” spotkali się w środę dyrektorzy opolskich placówek oświatowych. Prócz dyskusji, sześć placówek podpisało listy intencyjne mówiące o objęciu patronatem teatru ich klas.

Pierwsze spotkanie dotyczące edukacji teatralnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyło się pod koniec września. Gościło na nim ponad 70 dyrektorów z opolskich szkół. - Już wtedy rozmawialiśmy o różnych formach współpracy teatru ze szkołami z Opolszczyzny, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kwestie klasy patronackich – przypomina Alicja Morawska-Rubczak, pedagog teatru i kierownik literacki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

W efekcie dzisiaj kolejnych pięć szkół i przedszkole z Opolszczyzny zostało objętych patronatem OTLiA. Należą do nich: Publiczne Gimnazjum nr 10 w Opolu (kl. III), I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu (kl. II), Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Opolu (grupa teatralna), Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu (kl. I), Publiczne Gimnazjum nr 7 im. Generała Władysława Andersa w Opolu (kl. I) i Przedszkole Publiczne nr 56 w Opolu.

W tym roku obchodzimy jubileusze dwóch wielkich twórców literatury dziecięcej – 130. urodziny Kornela Makuszyńskiego oraz 120. Juliana Tuwima. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna do wspólnego czytania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zaprosiła również uczniów naszego gimnazjum. W maratonie wiersze czytali: Julia Piegrza i Izabela Holc kl. Ia, Dominika Kościelak, Adam Maluszczak, Julia Nowicka, Wiktoria Szatkowska oraz Piotr Walasik z kl. I c. Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa podobnie jak pozostali goście.

 

Festiwal Nauki w PG5 Festiwal Nauki trwał przez dwa dni w Publicznym Gimnazjum nr 5 przy ul. Ozimskiej.

W lekcjach pokazowych brało udział blisko czterystu uczniów z opolskich szkół podstawowych.

- Pokazujemy, że nauka może być ciekawa i przyjemna. Nasi nauczyciele i uczniowie prowadzili zajęcia humanistyczno-językowe i matematyczno-przyrodnicze. W tym roku wszystkich chętnych ledwo pomieściliśmy - mówi Lucyna Dzikiewicz, dyrektor "piątki”.

Wielkie emocje wzbudziły pokazy chemiczne. Dzieci z zapartym tchem śledziły tzw. Zielonego Smoka, reakcję powstawania i spalania estru (zapachowy związek chemiczny) czy wybuchy baniek mydlanych wypełnionych wodorem

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony