O nas w mediach

Uczniowie Publicznego Liceum nr VIII oraz Zespołu Szkół Elektrycznych jako jedyne samorządy uczniowskie w Polsce postanowili się włączyć w walkę z pandemią koronawirusa z własnej inicjatywy. Więcej na czasnaopole.pl.

Cztery historie pokazują różne aspekty życia w dobie pandemii. To z jakimi problemami muszą radzić sobie młodzi ludzie pokazują uczniowie Liceum nr 8 i Technikum Elektrycznego w Opolu. Więcej na eska.pl.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 8 i Technikum Elektrycznego w Opolu nakręcili cztery filmy, które mają mobilizować rówieśników do odpowiedzialności w czasie pandemii koronawirusa. Chcą też zwrócić uwagę na problemy związane z lockdownem, m.in. przemocą i samotnością. W stworzenie projektu zaangażowało się 10 osób. Opolski “elektryczniak” zajął się produkcją i montażem spotów, scenariusz napisali uczniowie “ósemki”. Więcej na doxa.fm.

Nowa Trybuna Opolska: Pięcioro uczniów z opolskiego PLO VIII stworzyło projekt dotyczący wpływu nawyków żywieniowych na problemy nastolatków ze zdrowiem. Chcą zorganizować warsztaty dla 1000 rówieśników z opolskich szkół.

Nowa Trybuna Opolska: Samorząd szkolny w PLO nr VIII dowodzi, że młodzież potrafi być aktywna i zaangażowana w sprawy publiczne.

Pracami samorządu kieruje Zuzanna, którą wspierają Julia, Natalia, Wiktoria, Marie-Luise, Anna i Aleksandra.

- Chciałyśmy mieć wpływ na to, co się dzieje w szkole. Zależało nam na tworzeniu przyjaznej atmosfery, bo przecież szkoła to nie tylko nauka - mówi Wiktoria.

- Satysfakcję sprawia możliwość realizowania własnych pomysłów – a tych nam nie brakuje - dodają Ola i Ania.