Historia, język polski, a także biologia, czy fizyka - w Publicznym Liceum nr 8 w Opolu ruszyły zajęcia przygotowawcze do egzaminów gimnazjalnych. W każdą sobotę, do 24 marca, będą odbywać się zajęcia z poszczególnych przedmiotów, które pojawią się na testach. Dzisiaj (03.02) młodzież miała okazję "przerobić" wybrane tematy z historii, języka polskiego i geografii.

 

- To dobra okazja do powtórki, a także wyjaśnienia niezrozumiałych zagadnień - mówią uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach.

- Lepiej sobie przypomnieć wszystko przed egzaminem. Można się czegoś dowiedzieć, czego na przykład inni nauczyciele by nam nie powiedzieli - mówi Ania, uczennica Gimnazjum w Turawie.

- Teraz egzaminy, więc trzeba się przygotować. Postanowiłam przyjść, żeby jakoś sobie powtórzyć, bo samemu, to nie jest tak łatwo i zawsze lepiej, jak ktoś nam to wytłumaczy. Przy nauczycielu staramy się być bardziej skupieni. Też mamy tutaj w szkole takich, którzy są egzaminatorami, więc oni też nam bardziej pomagają i dają wskazówki, co mamy robić dobrze - mówi Paulina Mendel z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu.

W zajęciach wzięło udział około 100 osób. Jak dodaje dyrektor liceum, Lucyna Dzikiewicz-Niski, każdy chętny może jeszcze dołączyć.

- Zajęcia prowadzą nauczyciele, którzy są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, więc wiedzą na co mają zwrócić uwagę i kierują uczniów pod tym kątem jak mają pisać test, jak mają rozwiązywać zadania i na czym się traci punkty. Ci, którzy przyjdą na pewno znajdą miejsce, na pewno skorzystają z tych zajęć - dodaje dyrektor.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:00 do 12:15 w blokach dwugodzinnych. Uczniowie mają możliwość wyboru poszczególnych przedmiotów. Więcej informacji na stronie www.lo8.opole.pl

Źródło: Radio Opole