strefa ucznia  strefa rodzica 

Sport

W mikołajki uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn województwa wyłonionych z dwóch półfinałów.
Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko jednej drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich. Natomiast drugi stopień podium należał już do nas - drużyna PLO nr VIII w Opolu wywalczyła srebrne medale oraz tytuł wicemistrza województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018. Ogromne gratulacje należą się szachistom z Ósemki, którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Skład zwycięskiej drużyny to: Adam Bidziński, Kacper Jankowiak, Jakub Srebrny, Emilia Karleszko. Uczniowie przygotowywali się do zawodów pod okiem Sławomira Szpali i Wojciecha Orczyka.

Szachy to królewska gra, która nie pozwala o sobie zapomnieć pomimo wszechobecności gier komputerowych. Może dlatego, że rozwija inteligencję przestrzenną i matematyczną. Wiedzą o tym uczniowie Ósemki, którzy chętnie stają do rywalizacji przy szachownicy. Memoriał Szachowy im. Aleksandra Kamińskiego to zawody, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń szkolnych. Te cykliczne zawody, rozgrywane od 2004 roku z okazji Dnia Patrona Szkoły, kierowane są do uczennic i uczniów LO nr VIII ( w latach 2004-2016 PG nr 5 ). Organizatorzy – Wojciech Orczyk i Sławomir Szpala podkreślają, że zawody cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku wzięło w nich udział trzynaście osób, grających systemem "każdy z każdym". W kategorii dziewcząt zwyciężyła Emilia Karleszko, wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Srebrny. Zwycięzca w kategorii chłopców na pytanie, dlaczego gra w szachy, odpowiada, że zadecydowała o tym rodzinna tradycja. W szachy gra mój dziadek i tato. Mnie pociąga w nich konieczność logicznego myślenia i przewidywania kolejnych ruchów – mówi Jakub Srebrny.

Judo to sztuka walki i dyscyplina olimpijska, kształtująca zmysł równowagi i ucząca strategii walki. Wymaga formy i inteligencji na macie. Może się nimi pochwalić uczeń VIII LO Andrzej Radzik, który ma na swoim koncie ogromny sukces sportowy. W Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo zajął drugie miejsce w kategorii +81 kg, zdobywając tym samym tytuł wicemistrza. W Poznaniu wygrał wszystkie walki już przed czasem. Dopiero w finałowym starciu mój przeciwnik okazał się nieco silniejszy. Przegrałem zaledwie o jedno wazari – mówi Andrzej.
Andrzej od dziecka interesuje się sportem, a judo trenuje od czterech lat w Uczniowskim Klubie Sportowym OKAY pod okiem byłego trenera kadry narodowej Jerzego Dodziana. Swoją pasję wymagającą wiele wysiłku z powodzeniem godzi ze szkolnymi obowiązkami. Andrzej to sportowiec i uczeń, który z pewnością zasługuje na uznanie. Gratulujemy!

SPRAWDŹ WYNIKI

dziennik lekcyjnyPodstawowe informacje dotyczące e-dziennika znajdują się w tym miejscu.

 BIBLIOTEKA SZKOLNA ONLINE

Biblioteka szkolna online!

Katalog szkolnej biblioteki LO 8 Opole jest dostępny online. Można go przeglądać bez konieczności logowania. Jeżeli jednak chcesz zamawiać książki ze szkolnej biblioteki za pośrednictwem Internetu, to udaj się do biblioteki celem ustawienia hasła na Twoim koncie bibliotecznym. Panie bibliotekarki pomogą Ci w nauce obsługi zamówień i wypożyczeń w wersji elektronicznej naszej biblioteki.

DYPLOMY

CERTYFIKATY

STOŁÓWKA SZKOLNA

Linki

OKE Wrocław

 centralna komisja egzaminacyjna

Edukacyjna Wartość Dodana

RCRE

Opolski Serwis Oświatowy

Kuratorium Oświaty w Opolu

men

 

Początek strony