Sport

14 czerwca 2017 r w Urzędzie Miasta Opole odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznej rywalizacji sportowej szkół. Nasze Gimnazjum  zdobyło II miejsce, a nagrodą jest bon o wartości 500 zł na zakup sprzętu sportowego dla uczniów. Wszystkim sportowcom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i prosimy o więcej.

24 maja 2017 na stadionie miejskim w Opolu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Opola szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce. Sukcesy naszej  reprezentacji:Ola Gudek - II m - bieg na 100m, II m bieg na 300mAgata Brzozowska - III m - skok w dal, IV m - bieg na 100mPaulina Hryniewicz- III m - bieg na 300msztafeta 4x 100m dziewcząt w składzie :Ola  Gudek,  Marta Angel,
Paulina Hryniewicz, Agata Brzozowska - II mŁukasz Barański - II m - 110 m ppłAleks Stokłosa - I m - 1000 mDaniel Lubicki - III m - skok w dal.Kolejny etap - wojewódzki 7 czerwca 2017, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

Wszystkie występy Matyldy Roman na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu były rewelacyjne. To jedyna 15-letnia zawodniczka ZRYW’u, która wystartowała na Rawszczyźnie w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas minionego weekendu (3-5.03.2017 r.). Przeczytaj całość >>>

Pływacy z naszego gimnazjum zdobyli kolejne medale. W Mistrzostwach Województwa Opolskiego Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu, które odbyły się w dniu 17.05.2016 w Kędzierzynie – Koźlu, sztafeta chłopców zdobyła brązowy medal ustępując miejsca  na podium tylko szkołom sportowym o profilu pływackim. To wspaniały sukces drużynowy, na który czekaliśmy wiele lat…(w zeszłym roku nasi chłopcy byli na czwartym miejscu).
Do brązowego medalu zdobytego w drużynie, Mateusz Roman dołożył złoty, zwyciężając na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym a Wojciech Wieczorek brązowy. Medale zdobyła również Matylda Roman, srebrny na 50 metrów stylem grzbietowym i brązowy na 50 metrów stylem klasycznym. PG5 reprezentowała również sztafeta dziewcząt, która dzielnie rywalizowała na dystansie 8x50 metrów stylem dowolnym. W zawodach brali udział: Paulina Sańczuk, Piotr Skrzynkowski, Julia Matczak, Andrzej Woliński, Gabriela Skrzynkowska, Damian Kukla, Anna Mazur, Aleks Szukalski, Wiktoria Olak, Bartosz Budyłowski, Monika Kaczmarczyk, Maciej Sproski, Maja Szumilas, Wojciech Wieczorek, Zuzanna Wójcik, Mateusz Roman, Matylda Roman. Gratulacje!!!! Życzymy dalszych sukcesów i do widzenia na kolejnych zawodach z pływania!