W mikołajki uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu wzięli udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn województwa wyłonionych z dwóch półfinałów.
Po zaciętych zmaganiach nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko jednej drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich. Natomiast drugi stopień podium należał już do nas - drużyna PLO nr VIII w Opolu wywalczyła srebrne medale oraz tytuł wicemistrza województwa opolskiego w roku szkolnym 2017/2018. Ogromne gratulacje należą się szachistom z Ósemki, którzy swoją grą wywalczyli awans do Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Skład zwycięskiej drużyny to: Adam Bidziński, Kacper Jankowiak, Jakub Srebrny, Emilia Karleszko. Uczniowie przygotowywali się do zawodów pod okiem Sławomira Szpali i Wojciecha Orczyka.